Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W planach Muzeum Sportu w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Jastrzębie chce nowego stadionu- o tym mówiliśmy w Radiu 90, ale jego budowa mogłaby dać miastu także inne wyjątkowe miejsce.

Są plany, by w nowym obiekcie powstało Muzeum Sportu. Jastrzębscy sportowcy od wielu lat odnoszą sukcesy na arenach ogólnopolskich, europejskich czy światowych i byłoby się czym pochwalić. Mówi przedstawiciel Ireneusz Miśkowiec:

To jest dość ważna idea, w zasadzie od tego wszystko się zaczęło, z budowaniem ośrodka treningowego i stadionu i chcielibyśmy, aby pod jedną z trybun na nowym stadionie- który mam nadzieję powstanie- byłoby stworzone muzeum całego jastrzębskiego sportu, a naprawdę jest co pokazywać w tym muzeum, bo tutaj Jastrzębie sportem i węglem tylko słynie w Polsce. Ta idea jest bardzo ważna przy tym całym projekcie i potrzebna całemu środowisku sportowemu, ale i też miastu.

Co miałoby się znaleźć w Muzeum Sportu w Jastrzębiu?

Co by się tam miało znaleźć? No mamy tutaj dyrektora muzeum historii miasta w Jastrzębiu, Marcina Boratyna, który na pewno zadba o to. On się zajmuje też dokumentowaniem historii poszczególnych dyscyplin, sportowców czy dżudoków w przeszłości. Pięściarzy na pewno nam nie brakowało, czy piłkarzy, siatkarzy, hokeistów. Zapewne jest co pokazywać w takim muzeum.

Podkreślmy, Muzeum Sportu ma powstać w obiekcie, którego budowę miasto dopiero planuje. Nowy stadion według ostrożnych prognoz mógłby zostać wybudowany najwcześniej za 4 lata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj