Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Polsce i Czechach wykluczono koronawirusa

Facebook Twitter

Wróciła z Chin i źle się poczuła. Trafiła na szpitalny Oddział Ratunkowy cieszyńskiego Szpitala Śląskiego. Kobieta, która leciała tym samym samolotem co studenci z Wuhan, gdzie wybuchła epidemia, z obawami została przyjęta przez lekarzy. Na szczęście nie był to koronawirus.

Kobieta kilka dni temu przyleciała samolotem z Chin do Polski. Nie jest to mieszkanka naszego regionu, ale akurat przebywała w okolicy Cieszyna. Skierowała się do tutejszego szpitala.

Była po chorobie, źle się czuła i wystraszyła się. Skierowała się do nas

– mówi dyrektor cieszyńskiego szpitala Czesław Płygawko.

Wykonaliśmy wszystkie niezbędne badania. Te badania nie wskazały nawet na zagrożenie podejrzeniem występowania tej choroby. W związku z czym po zastosowaniu wszystkich procedur i badań, została zwolniona do domu.

Podejrzenie wirusa nie zostało potwierdzone także w Czechach. Sygnały o możliwym jego wystąpieniu pojawiały się w Opawie oraz Budejowicach.

Zachorowania na Koronawirus notuje się głównie w Chinach. Pojedyncze przypadki zanotowano także w innych krajach, w tym również w Europie. TUTAJ znajdziecie link do mapy, gdzie zanotowano przypadki wirusa.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj