StartW Radiu 90 Wiadomości Wiadomości dnia

W południe (5.09.) startuje sprzedaż biletów na Ryjka! Czy są jakieś zmiany?

Będą dwa koncerty w Klubie Energetyka i trzy w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Nowym dyrektorem Ryjka został Michał Wojaczek, dyrektor TZR. Placówka otrzymała prawa do organizacji tej imprezy:

Jeżeli chodzi o samą formułę festiwalu, ona jest wypracowana w sposób doskonały, więc nie będziemy wprowadzać jakichś specjalnych zmian, takich, które obróciłyby ten festiwal do góry nogami. Aczkolwiek będzie kilka drobnych elementów, które mam nadzieję, wyjdą bardzo dobrze.

Tradycyjnie już Ryjka rozpocznie w czwartek (15.11.) One Ryj Show. O miano najlepszego stand-upera powalczą Grzegorz Dolniak, Paulina Potocka, Łukasz Kaczmarczyk i Antoni Gorgoń Grucha. Nowością na Ryjku będzie spektakl teatralny. Zobaczymy “Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania” w spektaklu komediowym zagrają: Katarzyna Skrzynecka, Magdalena Margulewicz, Piotr Gąsowski oraz Jakub Przebindowski. Robert Korólczyk, dyrektor artystyczny Ryjka zapewnia, że podczas 23 Rybnickiej Jesieni Kabaretowej zobaczymy najlepsze polskie kabarety:

W tym roku na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej wystąpią w konkursie głównym Łowcy. B, Paranienormalni, Kabaret Czesuaf, Kabaret Chyba, Kabaret Fifa Rafa i Kabaret Smile. Myślę, że mamy bardzo mocny skład, czołówka polskiego kabaretu, więc konkurs zapowiada się naprawdę wyjątkowo i ciekawie.

W piątek (16.11.) po pierwszym dniu konkursowym premiera nowego programu Kabaretu Młodych Panów pod tytułem „To jest chore”. W sobotę (17.11.) z kolei koncert Artura Andrusa. W niedzielę (18.11.) w koncercie finałowym 23 Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK zobaczymy Kabaret Młodych Panów, Jerzego Kryszaka i Kabaret pod Wyrwigroszem. W poniedziałek (19.11.) z kolei „Piotr Bałtroczyk i Przyjaciele” z udziałem między innymi Kabaretu Ani Mru Mru, Wojciecha Gąsowskiego, Sławka Uniatowskiego oraz oczywiście Kabaretu Młodych Panów.

Bilety na RYJKA dostępne są TUTAJ.

Zostaw komentarz