Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W powiecie cieszyńskim będzie dodatkowy punkt szczepień

Facebook Twitter

Najprawdopodobniej w trzech, a nie w dwóch punktach w powiecie cieszyńskim realizowane będą szczepienia masowe. Opublikowano listę propozycji lokalizacji punktów zgłoszonych na wnioski samorządów a zaakceptowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Wojewodę Śląskiego.

Ratusz w Skoczowie

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, szczepienia mają odbywać się w Cieszynie – to punkt zgłoszony przez miasto oraz w Skoczowie – to miejsce, które na szczepienia organizuje powiat. Na liście pojawiło się jednak kolejne miejsce. Chodzi o sołectwo Bąków w gminie Strumień. Tutaj punkt masowych szczepień ma być zlokalizowany w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Żniwnej 12.

Trwa kompletowanie obsługi medycznej. Nasze rozmowy odnośnie punktu w Skoczowie są już bardzo zaawansowane

– informuje Sylwia Pieczonka rzecznik prasowa cieszyńskiego starostwa.

Za cały proces związany ze szczepieniem odpowiada podmiot leczniczy, my wspieramy punkt przede wszystkim organizacyjnie. Czyli miejsce, zabezpieczenie, wyposażenie. Wielką chęcią pomocy i współpracy zaoferował się burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, będziemy to robić razem i we współpracy z gminą Skoczów.

Założenia są takie, że od 25 kwietnia punkty powinny być już przygotowane na przyjęcie osób do szczepień. Wcześniej jednak wszystkie takie miejsca muszą przejść pozytywną weryfikację NFZ.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj