Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W powiecie wodzisławskim najbliższe trzy lata upłyną na remontach dróg

Facebook Twitter

Starostwo w Wodzisławiu opracowuje planu rozwoju sieci dróg powiatowych w powiecie wodzisławskim na lata 2015-2018. Na zlecenie starostwa zewnętrza firma zbadała kilometr po kilometrze stan ulic i chodników.

Okazało się, że z 205 kilometrów dróg, w stanie bardzo dobrym i dobrym jest jest 68 procent dróg, stan ostrzegawczy ma 25 procent, a stan zły i bardzo zły 6 procent dróg. Mówi starosta wodzisławski, Tadeusz Skatuła:

Dróg, których fragmenty są w bardzo złym stanie i wymagają natychmiastowych prac jest dokładnie osiem:

Remontów wymagają także mosty i wiadukty. Prace trzeba wykonać na sześciu obiektach (mieszczących się na ulicach: Kopernika i Mszańskiej w Wodzisławiu, Raciborskiej w Syryni, Powstańców w Godowie, Karola Miarki w Pszowie i Piaskowej w Gorzycach). Na jednym z nich wykonanie prac jest bardzo pilne – dodaje starosta Skatuła:

Łącznie wszystkie prace na drogach powiatu w najbliższych trzech latach mają pochłonąć 18 milionów złotych, 6 milionów na tegoroczne zadania powiat ma. Co z resztą? Pojawiły się informacje, że być może będzie konieczna emisja obligacji:

Starosta Skatuła dodaje, że prac zaplanowanych na drogach ne ten rok jest dużo. Ważniejsze z nich to na przykład przebudowa ulicy 1 Maja w Skrzyszowie czy od lat planowana przebudowa ulicy Chrobrego. W tym ostatnim wypadku powiat wciąż czeka na informacje czy dostanie pieniądze z rządowego programu tak zwanych „schetynówek”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021