Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Raciborzu będzie można wypożyczyć czujnik tlenku węgla

Facebook Twitter

Urządzenia kupiło miasto i oferuje mieszkańcom ich darmowy wynajem. Przypomnijmy, tej zimy w mieście czad zabił dwie kobiety. Mając na uwadze bezpieczeństwo swoich mieszkańców oraz fakt, że nie wszystkich, zwłaszcza starsze osoby, stać na zakup czujnika czadu, magistrat zakupił 500 takich urządzeń.

Będą one dostępne dla wszystkich mieszkańców Raciborza. Część z detektorów powędruje do osób mieszkających w lokalach Miejskiego Zarządu Budynków, inne trafią do pozostałych raciborzan. Czujnik będzie można wypożyczyć na okres roku, a później strać się o przedłużenie umowy. Detektory obecności tlenku węgla będą wydawane wraz z instrukcją obsługi w Oddziale Gospodarki Mieszkaniowej i w siedzibie Straży Miejskiej.

Za wynajmem czujnika nie będzie trzeba płacić. Kaucja w wysokości 81 złotych będzie jednak pobierana od osób, które zalegają z płatnościami czynszu a są lokatorami domów zarządzanych przez Miejski Zarząd Budynków. W przypadku bardzo dużego zainteresowania czujnikami czadu miasto będzie rozważać zakup dalszych tego typu urządzeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024