Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy Piastor? W Raciborzu powstanie nowe lodowisko

Facebook Twitter

Na gruzach starego lodowiska Piastor w Raciborzu powstanie nowe, zadaszone. Jak twierdzą władze miasta: ,,Nie ma sensu remontować byłego obiektu, trzeba postawić nowy''. Prezydent Dariusz Polowy wybrał się do Ostrowa Wielkopolskiego, by zobaczyć jak tam działa lodowisko. Podobne powstanie w grodzie nad Odrą.

Inwestycja oczekiwana przez mieszkańców, zapowiadana w programie wyborczym. Uważam, że należy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Obiekt, który widziałem w Ostrowie Wielkopolskim, po wprowadzeniu kilku innowacji, idealnie wpasuje się w nasze potrzeby. Realizacja zapewni samowystarczalność finansową- i to jest sprawa niebagatelna, przez co nie trzeba będzie dokładać pieniędzy z budżetu na funkcjonowanie lodowiska

-informuje Dariusz Polowy.

Dariusz Polowy, prezydent Raciborza

Koszt budowy lodowiska to około 4,5 mln złotych. W październiku ma zostać wykonana dokumentacja lodowiska. Na początku przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na jego budowę, tak by pracę rozpoczęły się jeszcze wiosną.

Otwarcie lodowiska zaplanowano na 1 grudnia 2021 roku. Ostateczną decyzję w sprawie jego budowy musi podjąć Rada Miasta Raciborza.

Tak wygląda lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim:

Lodowisko w Raciborzu będzie wzorowane na obiekcie w Ostrowie Wielkopolskim/ www.raciborz.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024