Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W ramach wolontariatu udzielają korepetycji

Facebook Twitter

Język polski, matematyka, fizyka, chemia, historia, biologia, czy język angielski. Uczniowie z wodzisławskiej "Jedynki" pomagają online z dzieciom z rodzin zastępczych. 18 wolontariuszy z I LO zdalnym wsparciem objęło 49 uczniów z podstawówek i szkół średnich.

fot. pixaby.com

W placówce od 14 lat działa Koło Wolontariatu, a zaangażowana w nim młodzież wspiera działania powiatu w realizacji pomocy społecznej. Z racji pandemii korepetycje nie mogą być udzielane bezpośrednio zainteresowanym, wykorzystywane są więc komunikatory internetowe.

Dzięki staraniom pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, w ubiegłym roku otrzymali laptopy, które mają im służyć do zdalnej nauki. Powiat Wodzisławski przystąpił bowiem do projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej okresie epidemii COVID-19” współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach którego zakupiono 140 laptopów. W tym roku szkolnym sprzęt komputerowy służy nie tylko do zdalnej nauki w szkole, ale również do kontaktu z wolontariuszami wodzisławskiej „Jedynki”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj