Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W regionie mrozy, a wraz z nimi zabójczy smog

Facebook Twitter

Za nami najchłodniejsza jak na razie noc tej zimy. Jak zapowiadali synoptycy, temperatura spadła w naszym województwie do -18 a w miejscowościach górskich powyżej -20 stopni Celsjusza.

Jeżeli jedziecie autem do pracy dziś o poranku, warto wcześniej wyjść z domu, choć główne drogi są przejezdne, dłuższą chwilę zajmie wam odśnieżenie i uruchomienie samochodu. Droga do pracy też wydłuży się w czasie, jest bardzo ślisko, a w wielu miejscach na jezdni leży błoto pośniegowe. Pamiętajcie, że gorzej utrzymane są drogi lokalne i osiedlowe oraz parkingi. Jedźcie ostrożnie.

Dzień także będzie mroźny, ale jak zapewniają synoptycy, temperatura będzie z dnia na dzień coraz wyższa.

fot.IMGW-PIB METEO POLSKA/Twitter

Do mrozu dołączył także smog. Jest bezwietrznie i od razu pogorszyła się jakość powietrza. Dopuszczalne normy zawartości w powietrzu pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 są przekroczone w kilku miejscach o 700 a nawet 800%. Najgorzej jest w rybnickich dzielnicach: Niedboczyce, Wielopole, Kłokocin, czy Paruszowiec-Piaski. W pozostałej części miasta normy też są przekroczone ale wartości są mniejsze. Źle o poranku oddycha się także jak zawsze w Wodzisławiu, Rydułtowach, Pszowie i Lubomii ale także w Strumieniu w powiecie cieszyńskim. Jeżeli możecie ograniczcie dzisiaj do niezbędnego minimum wyjścia z domów.

Mapa jakości powietrza airly.org/map odczyt z dn. 18.01.2021

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj