Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Rybniku czekają na pomysły działań. Można zdobyć dofinansowanie!

Facebook Twitter

W Rybniku pomogą w przygotowaniach pomysłów działań na rzecz mieszkańców. Można dostać dotację. Organizacje pozarządowe zarejestrowane i działające na terenie miasta mogą do końca lipca złożyć opis pomysłu działań na rzecz lokalnej społeczności i uzyskać na ten cel tysiąc złotych.

Jutro (22.07.) i w czwartek (23.07.) odbędą się warsztaty z przygotowywania tego typu wniosków. Zajęcia trwają 4 godziny (od 16:30 do 20:30) i zaplanowane je w centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Żorskiej 14. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim organizacjom posiadającym niewielkie doświadczenie w tworzeniu bądź realizacji działań projektowych. O szczegółach piszemy na radio 90.pl.

Głównym celem prowadzonego przez Fundację Cylinder i Fundację Imago Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku jest usamodzielnienie i uniezależnienie lokalnych organizacji pozarządowych w zakresie finansowania własnej działalności.
W tym celu przewidziano udzielenie dofinansowania dwóm najwyżej ocenionym pomysłom.

– Opis planowanych działań, przedstawiony budżet, a także informacje o odbiorcach przedstawione zostaną na wniosku zbliżonym do tego, jaki wymagany jest przez Urząd Miasta w Rybniku bądź inne instytucje i podmioty udzielające dofinansowania w formie konkursowej. A z kolei kwota dofinansowania pozwala na bezpieczne przetestowanie tego typu działalności.

– opowiada o założeniach konkursu Anna Starostka, koordynatorka Centrum. -Konkurs dedykowany jest przede wszystkim organizacjom posiadającym niewielkie doświadczenie w tworzeniu bądź realizacji działań projektowych. W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch 4-godzinnych warsztatach, podczas których omówione zostaną zagadnienia związane z tworzeniem wniosków oraz realizacją projektów. Warsztaty odbędą się w siedzibie COP przy ul. Żorskiej 14 (sala nr 2, parter) w środę i czwartek (22-23.07) w godzinach 16:30-20:30 i poprzedzone są zapisami: LINK TUTAJ 

Wnioski mogą zostać złożone w wersji elektronicznej (skan wniosku przesłany na adres: kontakt@cop.rybnik.pl) lub papierowej (osobiście w siedzibie COP w pok. 303-304 w godzinach pracy COP). Wszelkie założenia dostępne są tutaj: LINK TUTAJ 

– Jeśli chcecie stworzyć cykl spotkań w formie kina pod chmurką, zaangażować parę osób i wspólnie odświeżyć plac zabaw bądź poprowadzić zajęcia wspólnie z seniorami albo stworzyć ogródek społeczny – to ten nabór jest dla Was!

– dopowiadają organizatorzy.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021