Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Rybniku festiwal teatrów dziecięcych

Facebook Twitter

Teatr uczy, bawi, pomaga w zdobywaniu pewności siebie i pewnej dyscypliny. Powinien być ważny w życiu każdego dziecka.

Od środy (10.04.) w Rybniku okazja, by spotkać się z amatorskimi teatrami dziecięcymi, działającymi w ośrodkach kultury, placówkach oświatowo-wychowawczych i stowarzyszeniach w całym kraju. Rusza Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń Wyobraźni”:

W festiwal teatrów dziecięcych, właśnie dzieci i młodzież zjeżdżają się z całej Polski, biorą udział w konkursie, ale oprócz tego proponujemy też pokazy specjalne. W tym roku będziemy mogli zobaczyć spektakl „OZ” bazujący na czarnoksiężniku z krainy OZ wychodzimy na rynek z dzieciakami oczywiście na ile nam pozwoli pogoda. Czasami paradę teatralną musimy odwołać z powodu złych warunków atmosferycznych, które w kwietniu się czasami zdarzają, bo kwiecień bywa bardzo kapryśny jeżeli chodzi o pogodę, ale jeżeli będzie świeciło słońce to pobawimy się też w przestrzeni miasta, aby pokazać się w teatralnym korowodzie mieszkańcom Rybnika.

-zapowiada Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej, w którym w środę (10.04.) i czwartek (11.04.) od rana odbywać się będą przesłuchania konkursowe.

Natomiast w środę (10.04.) o 18.00 Teatr „Szydło” wystawi spektakl „OZ”. Dokładny program znajdziesz TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj