Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Rybniku-Orzepowicach odsłonięte studzienki. Ktoś może tam wpaść [FOTO]

Facebook Twitter

Trwa remont odcinka ulicy Rudzkiej biegnącego przez dzielnicę Orzepowice. Prace remontowe na kilka miesięcy sparaliżowały komunikację tej dzielnicy Rybnika. Mimo, że ruch samochodowy tą trasą jest wstrzymany, odbywa się tam ruch pieszy oraz rowerowy.

Komunikacja piesza mieszkańców ulicą Rudzką jest ważna również dla przedsiębiorców, którzy działają przy tej drodze. Remont uderzył bezpośrednio w ich zyski.

Jednak zagrożeniem dla osób poruszających się tą drogą są odsłonięte studzienki kanalizacyjne. Niezabezpieczone, nieoznakowane.

Na niektórych nałożone są pokrywy, ale w taki sposób, że po nastąpieniu one się odchylają i można zrobić sobie krzywdę.

Do swoich domów muszą przecież dostać się mieszkańcy. Jest to też droga prowadząca do traktu pieszo-rowerowego nad Nacyną. Poruszają się tamtędy również dzieci oraz osoby starsze, czasem wieczorami, kiedy jest ciemno.

Prace remontowe trwają, ale realia są takie, że ruch pieszy odbywa się w tym miejscu normalnie. Przecież ktoś może tam wpaść.

– skarżą się mieszkańcy.

Dla nich remont tego odcinka i całkowite wstrzymanie ruchu samochodowego to i tak duże utrudnienie codziennego życia. Dlatego korzystają z możliwości poruszania się tamtędy pieszo. Przy tej drodze znajdują się sklepy, lokale usługowe.

Zapytaliśmy dziś (17.08.) w rybnickim magistracie o możliwość poprawy bezpieczeństwa na tej ulicy:

Jeżeli chodzi o ulicę Rudzką to jest wciąż plac budowy, za który odpowiada wykonawca. Widziałam wczoraj (16.08.) sama takie sytuacje na tej ulicy, już dziś (17.08.) rano sprawa została zgłoszona wykonawcy. Sytuacja w najbliższych dniach powinna się poprawić, zwrócimy na to uwagę wykonawcy.

– wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

Kiedy dokładanie sytuacja w tej części Orzepowic się poprawi? To już zależy od wykonawcy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj