Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Rybniku ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy!

Facebook Twitter

Na rybnickim rynku, jak co roku, stanęły stoiska ze świątecznym asortymentem. To kolejna odsłona Jarmarku Bożonarodzeniowego, który przyciąga mieszkańców. Znaleźć tam można produkty regionalne, czy rękodzieło.

Ale w tym roku jarmark to nie tylko stoiska – mówi Katarzyna Jasielska z firmy Jarmarki Śląskie, przygotowującej wydarzenie:

W tym roku po raz pierwszy pojawił się tzw. Okrąglak, czyli domek piramida, która jest nawiązaniem do tych zachodnioeuropejskich jarmarków świątecznych. Tam są figurki nawiązujące do postaci świętych, one się kręcą, obracają, są oświetlone, myślę, że bardzo atrakcyjne. Poza tym, mamy po raz pierwszy domki dla dzieci, takie animatroniczne zabawki, które śpiewają kolędy, opowiadają bajki, zachęcamy do odwiedzenia tych domków!

Dla wszystkich odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy na rybnickim rynku przygotowano wiele atrakcji. W miniony weekend (1-2.12.2018) było to na przykład przedstawienie andrzejkowe dla najmłodszych, przygotowane przez teatr uliczny „Lufcik na korbkę”, czy koncert muzyczny. Zagrał i zaśpiewał między innymi Marek Makaron Motyka. To był prawdziwy śląski blues:

Pięknie się gra w śląskich miejscach! (…) To jest 50 lat tradycji tego bluesa. Gramy tą muzykę od 15 lat! Odbiorcy są, gramy dużo na streecie. Ludzie tego chcą, znajdujemy odbiorców.

Jarmark Bożonarodzeniowy na rybnickim rynku można odwiedzać do 23 grudnia. W tym czasie przygotowano dla odwiedzających wiele atrakcji, najbliższa 6 grudnia – na rynku zjawi się Święty Mikołaj ze swoimi elfami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022