Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Rybniku ruszyły konsultacje społeczne ws. komunikacji miejskiej [PORANNA ROZMOWA]

Facebook Twitter

Autobusy powinny częściej jeździć, powinna się także zwiększyć ilość ścieżek rowerowych - mówili w poniedziałek (13.06.) rybniczanie, którzy przyszli na spotkanie w Boguszowicach w sprawie poprawy jakości transportu w mieście.

W Rybniku rozpoczęła się właśnie seria spotkań z mieszkańcami, których efektem ma być wypracowanie tzw. planu zrównoważonej mobilności miejskiej. To rybniczanie mają powiedzieć co trzeba naprawić, tak by z samochodu przesiąść się do autobusu czy roweru. Poranny gość Radia 90 Tobiasz Nykamowicz z Fundacji Napraw Sobie Miasto, która wspólnie z mieszkańcami ma stworzyć taki plan przyznaje, że nie będzie to łatwy proces:

Według badań z komunikacji miejskiej w Rybniku korzysta zaledwie 45 procent mieszkańców. Co ciekawe średni czas przejazdu, dla blisko połowy rybniczan to zaledwie 15 minut. To wskazuje, że odcinki, które pokonujemy są krótkie i warto wybrać rower lub autobus. Tobiasz Nykamowicz przyznaje, że aby komunikacja miejska była atrakcyjna powinna się też zmienić polityka cenowa:

Dziś spotkanie dla dzielnic Paruszowiec Piaski, Północ i Ligota w II LO w Rybniku.

Cała rozmowa do przesłuchania:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

konsultacjedf

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020