Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Rybniku trwa III Puchar Polski juniorów młodszych w szpadzie [FOTO]

Facebook Twitter

Kolejny weekend pod znakiem szpady w Rybniku. W ubiegły weekend w hali walczyli juniorzy, w ten trwa III Puchar Polski juniorów młodszych. W sumie przez dwa dni w hali widowiskowo sportowej w Boguszowicach, przez dwa dni walczy blisko 200 szermierzy.

Z Krystianem Fajkisem prezesem RMKS-u Rybnik rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Krystian Fajkis: Startują reprezentacje wszystkich klubów z całej Polski, cała czołówka w tej kategorii wiekowej. Jest to kategoria wiekowa, gdzie listy klasyfikacyjne już premiują starty w imprezach międzynarodowych, jak Puchary Europy czy Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata. Każdy z tych Pucharów Polski jest bardzo istotny, bo są tylko 3 Mistrzostwa Polski i Pucharu Europy, i na tej podstawie lista klasyfikacyjna decyduje o tym, jaki przyjmie kształt reprezentacja na Mistrzostwa Europy i na Mistrzostwa Świata.

Radio 90: To wszystko odbywa się w roku jubileuszowym dla rybnickiej szermierki.

Krystian Fajkis: Tak, to ostatnia impreza, która jest w ramach obchodów 95-lecia rybnickiej szermierki. Zaplanowaliśmy 14 grudnia galę jubileuszową, która podsumuje ten rok. Jeżeli chodzi o aspekt sportowy, to ta impreza jest ostatnia w tym roku.

Krystian Fajkis

Sobotni III Puchar Polski juniorów młodszych wygrała Aleksandra Szymańska z Toruńskiej Szkoły Szermierki, która w finale pokonała zawodniczkę RMKS-u Rybnik Lilianę Porwoł. W niedzielę startują szermierze. Początek walk o godzinie 11-stej. Wstęp wolny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023