Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Rybniku wróci sprzedaż biletów przez kierowców. Kiedy?

Facebook Twitter

W ciągu najbliższych kilku dni wróci sprzedaż biletów przez kierowców Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. O taką możliwość upominają się pasażerowie, którzy dzwonią także w tej sprawie do redakcji Radia 90.

Fot. K. Kesten/ rybnik.eu

Przypomnijmy, że od 1 lipca sprzedaż biletów bezpośrednio u kierowców jest możliwa w pojazdach należących do jastrzębskiego MZK-a.

W Rybniku pierwotnie miało tak być od połowy czerwca, ale nie wszyscy chcieli się na to zgodzić:

Część kierowców zgłosiła sprzedaż biletów, jako zagrożenie, ze względu na zakażenia koronawirusem, do sanepidu. Sanepid wyraził negatywną rekomendację co do sprzedaży biletów przez kierowców, sprzedaż została przerwana. Dziś ZTZ obserwuje co dzieje się u sąsiadów, również rybnicki ZTZ w ciągu najbliższych dni przywróci sprzedaż biletów.

– tłumaczy Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu. Kierowcy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej:

Kierowcy dezynfekują kabiny, są wyposażeni w maseczki, w płyny do dezynfekcji, wszystko powinno odbyć się bezpiecznie, zwracam uwagę, że dochód ze sprzedaży biletów przez kierowców, to w ciągu doby mniej więcej 9 tysięcy 800 złotych. Tych dochodów nie mieliśmy w ostatnim czasie.

Przypomnimy, że autobusy Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku jeżdżą teraz według wakacyjnego rozkładu jazdy.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj