Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Rybniku zamieszkała kadra Ukrainy w szpadzie kobiet: „To światowa czołówka”

Facebook Twitter

Jedna z najlepszych na świecie drużyn w szpadzie zamieszkała w Rybniku. Od 2 maja w hotelu Olimpia w Rybniku mieszka kadra narodowa Ukrainek. To sześć zawodniczek i trener, który także postanowił przeprowadzić się do Rybnika.

Dla trenera udało się znaleźć mieszkanie w centrum miasta, zawodniczki mieszkają w hotelu. W ciągu dnia korzystają z bazy RMKS-u gdzie na co dzień działa sekcja szermiercza:

Krystian Fajkis: Z uwagi na to, że jesteśmy silnym ośrodkiem szermierczym, ale także ze względu na to, że piastujemy funkcje w Polskim Związku Szermierczym, władze związku wystąpiły z pytaniem, czy jesteśmy w stanie przyjąć reprezentację Ukrainy w szpadzie kobiet, wraz z trenerem.Ukraińska Federacja Szermiercza również wystąpiła do nas z taką prośbą.

Reprezentacja Ukrainy zamieszka w Rybniku na co najmniej dwa miesiące

– dodaje prezes sekcji szermierczej w RMKS Krystian Fajkis:

Krystian Fajkis: Aktualnie to okres dwóch miesięcy, zawodniczki mieszkają w hotelu Olimpia w Kamieniu, trener wraz z rodziną otrzymał mieszkanie w centrum Rybnika. My na razie przygotowaliśmy się na dwa miesiące, na ten czas reprezentacja ma zapewniony tutaj pobyt (…). To światowa czołówka, więc mając możliwość trenowania z nimi, nasze zawodniczki podniosą swoje umiejętności.

Czy pobyt i treningi w Rybniku pomogą Ukraińskim szpadzistkom przekonamy się już niedługo w Katowicach, gdzie zaplanowano zawody Pucharu Świata.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023