Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Rydułtowach po posiedzeniu sztabu kryzysowego. Pomoże WOT i więźniowie z Raciborza

Facebook Twitter

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i więźniowie z Zakładu Karnego w Raciborzu będą pomagać w Rydułtowach przy usuwaniu skutków nawałnicy, jaka wczoraj (13.05.) przeszła nad regionem. Poinformował o tym burmistrz miasta, Marcin Połomski, tuż po posiedzeniu sztabu kryzysowego.

 Marcin Połomski: Wystąpiliśmy już wczoraj (13.05.) do wojewody aby nas wsparł, wystąpiliśmy też do marszałka, rozmawiałem z osobami w województwie aby uruchomić WOT, dostałem sygnał od wojsk, że otrzymamy jakies wsparcie. Otrzymamy także wsparcie więźniów z Raciborza, którzy będą wspierać nasz Zakład Gospodarki Komunalnej, aby jak najszybciej uprzątnąć miasto. Prawnicy szukają możliwości wsparcia przedsiębiorców na ulicy Ofiar Terroru, która najbardziej ucierpiała przy tej powodzi, jeśli chodzi o samych przedsiębiorców. Analizowaliśmy gdzie trzeba uruchomić służby i każde urządzenie, osuszacze nam się przydadzą, także nawet w okolicznych miejscowościach prosimy o wsparcie.

Wczoraj (13.05.) zalane zostało praktycznie całe miasto…

Marcin Połomski: Patrząc od rynku poprzez strefę przemysłową, ulicę Orlowską, Bohaterów Warszawy, Nową, Ofiar Terroru- tutaj najbardziej ucierpieli przedsiębiorcy, którzy nie dość, że przez covid mieli swoją gastronomię uziemioną, to teraz jeszcze kiedy mieli się otworzyć, to stracili dorobek swojego życia.

Straty są wciąż szacowane. Powołano już zespoły, które będą odwiedzać zalane posesje, będą chodziły od domu do domu, by określić wielkość poniesionych strat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj