Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W sobotę ręka prawa, w niedzielę lewa. W Cieszynie trwają mistrzostwa Polski w armwrestlingu

Facebook Twitter

Walki trwają czasami tylko sekundę, ale są niezwykle emocjonujące. W Cieszynie od dziś (15.04.) do jutra trwają Mistrzostwa Polski w siłowaniu się na ręce.

W hali przy Alei Łyska walczą juniorzy, seniorzy, kobiety, mężczyźni i osoby niepełnosprawne. Dziś ręka prawa, jutro lewa.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Mistrzem Polski w siłowaniu się na rękę osób niepełnosprawnych w kategorii do 95 kilogramów został Marcin Guśniowski:

Marcin Guśniowski: Jesteś na wózku inwalidzkim i właśnie zostało mi 95% objawów. Bardzo się cieszę. Jest elegancko. Co tu można więcej dodawać.

Radio 90: Jak długo trenujesz i jak długo ćwiczysz?

Marcin Guśniowski: Ogólnie kulturystykę ćwiczyłem wcześniej 23-24 lata. Teraz od 3-4 lat armwrestling. Wyjście do ludzi, ooczenie, atmosfera, rywalizacja to jest to. To jest to, co zwierzaczki lubią najbardziej.

Zasady zawodowego siłowania się na rękę są bardzo proste, dlatego też ten sport integruje ludzi – mówi prezydent Federacji Armwrestling Polska Paweł Podlewski:

Paweł Podlewski: Zasady, które przestrzegane są od wielu lat. Jest dwóch sędziów. Nie można oderwać łokcia od podłokietnika. Zawodnicy mają 60 sekund na ustawienie się, jeżeli tego nie zrobią, sędzia podyktuje ustawienie sędziowskie. Można przegrać bez walki, bo można sfaulować. Łokieć może spaść z poduszki dwa razy, jeżeli spadnie, to jest faul i jest przegrana bez łokcia. Także są to zasady jasne i klarowne dla każdego. Chciałbym jeszcze dodać, że jest to dyscyplina sportu, która jest przyjazna każdemu. Tutaj na jednej scenie spotykają się i niepełnosprawni, i juniorzy, i kobiety, i mężczyźni, i rzadko w której dyscyplinie sportu można na jednej scenie, na jednej arenie spotkać wszystkie grupy wiekowe i grupy niepełnosprawności.

Prezydent Federacji Armwrestling Polska Paweł Podlewski.

Paweł Podlewski był pod wrażeniem organizacji imprezy:

Paweł Podlewski: Dla Cieszyna to jest święto armwrestlingowe. My już gościliśmy tutaj i organizowaliśmy parę lat temu mistrzostwa Polski dzięki naszej mistrzyni świata Marii Juroszek. Jedyna impreza w roku, która klasyfikuje zawodników do mistrzostwa świata i Europy i to właśnie się dzieje tutaj, w Cieszynie, na Arenie w hali sportowej. Bardzo się cieszymy, że tu jesteśmy, miasto bardzo przyjazne, organizatorzy super spełnili wszystko, co chcieliśmy. Zawodnicy dopisali, kluby dopisały, także jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni.

Maria Juroszek i Janusz Mendera organizatorzy imprezy, przyznają, że przygotowanie wydarzenia to było spore wyzwanie:

Maria Juroszek: Chwile zwątpienia, ale dzięki koledze Januszowi brnęliśmy do przodu.

Radio 90: Kogo dzisiaj możemy oglądać tutaj w Arenie?

Maria Juroszek: Najlepszych zawodników mistrzostw Polski, Europy i świata. Fajna obsada.

Maria Juroszek, organizatorka mistrzostw Polski w armwrestlingu w Cieszynie

Maria Juroszek, organizatorka mistrzostw Polski w armwrestlingu w Cieszynie

Janusz Mendera: Spore wyzwanie, bo mieliśmy zaplanowane wcześniej w innym miejscu. Na ostatnią chwilę musieliśmy zmienić, bo pojawiły się zmiany w Browarze Cieszyńskim, który miał być głównym naszym współpracownikiem i musieliśmy pozmieniać. Niestety też nie mamy wsparcia miasta samego. Znaczy władze miasta zupełnie nie wsparły i w żaden sposób nie mamy z ich strony pomocy i najzwyczajniej w świecie. Za to dostaliśmy wsparcie od od starosty powiatowego, który tutaj też się na otwarciu i troszkę wsparł i finansowo i w innych sprawach.

Janusz Mendera, organizator mistrzostw Polski w armwrestlingu w Cieszynie

XXIII Mistrzostwa Polski w Siłowaniu się w Cieszynie na ręce w hali przy Alei Łyska potrwa do jutra. Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj