StartKultura Wiadomości

W sobotę rekonstrukcja Bitwy pod Skoczowem

W mieście już od kilku dni toczą się uroczystości związane z tą rocznicą. Wielki finał nastąpi jutro w sobotę 2 lutego, kiedy to Skoczów zamieni się w wojenne obozowisko. O godzinie 14.00 na terenie przy parafii ewangelickiej Świętej Trójcy odbędzie się wielkie wydarzenie plenerowe – pierwsza rekonstrukcja bitwy pod Skoczowem. Działania zbrojne toczone u bram miasta w styczniu 1919 roku odtworzą polskie i czeskie grupy rekonstrukcyjne. Natomiast na rynku będą czekały na zainteresowanych okolicznościowe wystawy. Nie zabraknie też wojskowej grochówki!

Obchody setnej rocznicy bitwy pod Skoczowem będą stanowiły również okazję do nabycia związanych z nimi pamiątek okolicznościowych.

14.00 – REKONSTRUKCJA BITWY POD SKOCZOWEM /teren przy kościele Ewangelicko-Augsburskim Świętej Trójcy, ul. Kossak-Szatkowskiej, Skoczów/

– inscenizacja historyczna odtwarzająca walki o Skoczów w 1919 r. z udziałem następujących grup rekonstrukcyjnych: Muzeum 4 PSP, GHR Grenadiere, GRH Sturmtruppen, GRH Powstaniec Śląski, GRH 7 DAK oraz grupy czeskie: KVH Karla Vasatka, KVH Slovacko i Grupa Libora.

15.00 – okolicznościowe wystawy i pokazy sprzętu wojskowego Muzeum 4 PSP, Muzeum Techniki Wojskowej w Pogórzu oraz żołnierski poczęstunek – grochówka /rynek miejski/.

Zostaw komentarz