Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W środę odbędzie się pogrzeb Benedykta Kołodziejczyka

Facebook Twitter

Jak już wiecie z wiadomości Radia 90, wczoraj (12 kwietnia), zmarł nagle Benedykt Kołodziejczyk, były, długoletni Radny Miasta Rybnika. Miał 63 lata. Zawodowo związany był z Urzędem Gminy Marklowice, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza gminy.

fot. webandi / pixabay.com

Śp. Benedykt Kołodziejczyk został wybrany do rybnickiej rady miasta w 2006 roku. Zasiadał w niej przez trzy kolejne kadencje, do 2018 roku.

Będę go pamiętał przede wszystkim, jako zaangażowanego samorządowca, autentycznie oddanego miastu i jego mieszkańcom

– mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera i jak dodaje –

Będę go pamiętał, też jako człowieka, który nieustanne myślał, jak zmieniać ten samorząd, żeby ludziom żyło się lepiej. Cenił sobie pracę sekretarza w Marklowicach i traktował ją jako pracę wykonawczą na rzecz samorządu. Pamiętam, jak przed wyborami w 2006 roku wszedł z rozmachem i pewnością siebie do biura i powiedział: „nazywam się Benedykt Kołodziejczyk i chcę powalczyć o samorząd. Miejsce jest nieważne.” To był jedyny człowiek, który tak powiedział. Wszyscy inni pytali wtedy o to, z którego miejsca wystartują. Jeszcze dwa tygodnie temu rozmawialiśmy o tym, jak można usprawnić pracę niektórych wydziałów w urzędzie. Te jego telefony zawsze były życzliwe. Wynikały ze szczerej troski. Na pewno przez wielu zostanie zapamiętany, jako życzliwy, serdeczny i pogodny człowiek.

Ceremonia pogrzebowa śp. Benedykta Kołodziejczyka odbędzie się w środę, 14 kwietnia, o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Rybniku-Kamieniu.

Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Śp. Benedykta Kołodziejczyka rybnicki samorząd składa serdeczne wyrazy współczucia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj