Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W szpitalu psychiatrycznym chcą zrewitalizować ogród dla pacjentów z wyrokami

Facebook Twitter

To miejsce za wysokim murem, niewidoczne z zewnątrz, ale potrzebne, w procesie leczenia pacjentów, którzy trafili na oddział psychiatrii sądowej o wzmocnionym stopniu zabezpieczenia. W Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku planują rewitalizację ogrodu przy oddziale numer IX.

Jan Ciechorski: Pacjent który tam przebywa na podstawie postanowienia sądu nie może go opuszczać, w związku z tym, że ten środek zabezpieczający w postaci umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym może trwać wiele lat, bo sąd nie określił czasu trwania, my musimy stworzyć jak najlepsze warunki dla tych pacjentów. m.in. temu służy wydzielona część terenu szpitala ogrodzona wysokim murem, gdzie pacjenci mogą przebywać na świeżym powietrzu i mając na uwadze przede wszystkim to, żeby zapewnić jak najlepsze warunki pacjentom, chcemy dorpowadzić do rewitalizacji tego ogrodu

-mówi rzecznik prasowy rybnickiego szpitala psychiatrycznego.

Jan Ciechorski

Na czym ma polegać rewitalizacja?

Jan Ciechorski: Dokonać tam nasadzeń nowych krzewów, nowe ścieżki dla pacjentów utworzyć wraz z ławeczkami a także siłownię na wolnym powietrzu. Niestety leki psychiatryczne które są stosowane wobec pacjentów mają różne skutki uboczne, mimo że coraz nowocześniejsze są stosowane, jednym ze skutków ubocznych jest zwiększenie masy ciała, czyli aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana da tych pacjentów.

Projekt wspiera Rybnicka Rada Kobiet i prezydent miasta, Piotr Kuczera. Bo na rewitalizację ogrodu potrzeba 50 tysięcy złotych:

Jan Ciechorski: Za to bardzo dziękujemy Kobietom Rybnickim, które zainteresowały chociażby Radio 90 tym problemem, to są koszty dla szpitala, ponieważ jakkolwiek poprawia się sytuacja finansowa szpitala, to niestety mamy pewne zaległości płatnicze i trudno by było wydać z bieżących przychodów szpitala tą kwotę na rewitalizację ogrodu dla jednego oddziału. Pan prezydent jest bardzo pozytywnie nastawiony do szpitala, za co też jesteśmy wdzięczni, za wszelką pomoc którą już doświadczamy, ten szpital od przeszło 170 lat jest związany z Rybnikiem.

Jak można wesprzeć projekt rewitalizacji ogrodu na terenie szpitala psychiatrycznego w Rybniku?

Szczegóły na plakacie

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj