Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W szpitalu w Knurowie nowy Oddział Chirurgii Ogólnej, Blok Operacyjny oraz Trakt Porodowy [FOTO]

Facebook Twitter

Oddział Chirurgii Ogólnej, Blok Operacyjny oraz Trakt Porodowy w szpitalu w Knurowie po remoncie. Wymieniono także wszystkie instalacje, wyposażenie i sprzęt. W sumie prace pochłonęły ponad 7 milionów złotych.

Na uroczystym otwarciu nie mogło zabraknąć Radia 90. Na miejscu był Arkadiusz Żabka. Gości po nowych salach oprowadzał prezes knurowskiej lecznicy:

Michał Ekkert: Operujemy tutaj w zakresie i oddziału chirurgii i ginekologii, mamy odpowiednie wszystkie śluzy, żeby zobaczyć jak się personel przebiera, jak wyglądają nasze pomieszczenia socjalne, ale przede wszystkim, jak wyglądają z prawdziwego zdarzenia sale operacyjne, spełniające wszystkie wymogi. (…) Jest po prostu ładnie, czysto. Dla nas istotne jest to, że jest klimatyzacja, nawiewy laminarne, dlatego fruwanie bakterii w powietrzu odbywa się w określony sposób.

Jadwiga Kotańska kierownik Bloku Operacyjnego nie ukrywa radości z efektów długo oczekiwanego remontu:

Radio 90: To jest przeskok w XXI wiek?

Jadwiga Kotańska: Co najmniej. W porównaniu do tego, co mieliśmy, a co teraz mamy, to jest bardzo duży przeskok. Wyposażenie sali, myjek bardzo dobre. (…) Wszystko jest nowe.

Radio 90: Czy przepustowość pacjentów się zwiększy?

Jadwiga Kotańska: Na pewno, oddział jest wyremontowany, też może przyjąć więcej pacjentów.

Nowy trakt porodowy ma przyciągnąć rodzące panie do Knurowa. Liczy na to prezydent miasta Adam Rams, który nie kryje satysfakcji z zakończonych prac:

Adam Rams: No inwestycja w ochronę zdrowia to niezwykle potrzebne kierowanie pieniędzy. Z wiadomych względów, tu ratuje się zdrowie i życie. Jeszcze do niedawna widzieliśmy takie „średniowieczne” wnętrza tego szpitala. Potem były prowadzone szeroko zakrojone roboty, a dzisiaj ta uroczystość pokazuje piękno i nowoczesność tego szpitala, narzędzia, którymi posługują się lekarze i personel. Robi to ogromne wrażenie.

Inwestycje zostały wsparte ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Powiatu Gliwickiego i rezerwy budżetu państwa.

Zobacz zdjęcia z nowych oddziałów w knurowskim szpitalu:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024