Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W tym tygodniu rusza remont ul. Mikołowskiej w Rybniku

Facebook Twitter

To zapowiadane asfaltowanie ważnej trasy w regionie, jednej z dwóch dróg dojazdowy do autostrady A1. Roboty, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sosnową do granicy z Czerwionką- Leszczynami, rozpoczną się w środę (14.07.), kierowcy już powinni zastanowić się nad inną trasą, bo choć ruch nie będzie całkowicie zamknięty, na pewno będą utrudnienia.

Jak zapowiadają urzędnicy prace będą prowadzone etapami, przy połówkowym zajęciu jezdni, będzie tam ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia na Mikołowskiej potrwają do końca sierpnia.

Prace wykonywać będzie wybrana w przetargu firmą „Auto-Trans Asfalty” sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 900 tys. zł.

To prace doraźne, miasto ma przygotowany projekt gruntownej modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę, nie ma jednak pieniędzy:

Asfaltowanie jest oczywiście doraźnym rozwiązaniem, bo ul. Mikołowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od dobrych kilku lat czeka na gruntowną przebudowę. Miasto jest przygotowane pod względem technicznym – gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Wciąż pozostaje jednak największy problem, jakim jest brak środków na wykonanie tej inwestycji. Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł. Wysokość tej kwoty wynika głównie z tego, że projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia”.

-informuje rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Rybniku Agnieszka Skupień.

O dziurach na Mikołowskiej informowali nasi słuchacze:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj