Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W więzieniu w Cieszynie też się uczą

Facebook Twitter

W więzieniu w Cieszynie też się uczą. 12 osadzonych z tamtejszego Zakładu Karnego wczoraj (28.07.) rozpoczęło miesięczny kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe. Chodzi o kilka typów zawodów.

fot. Zakład Karny Cieszyn

Zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności technologa wykończenia wnętrz, dodatkowo przeszkoleni zostaną z pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak słyszymy w Zakładzie Karnym w Cieszynie, takie kursy cieszą się dużą popularnością, bo zdobyte kwalifikacje pomagają w poszukiwaniu pracy na wolności. Ponad połowa skazanych, którzy ukończą kurs, zostanie zatrudniona jeszcze podczas przebywania w jednostce penitencjarnej.

Projekt został dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza-Edukacja-Rozwój” na lata 2014-2020.

Program ten ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów, dzięki którym zwiększy się ich szansa na zatrudnienie po odbyciu kary pozbawienia wolności. Wspiera także możliwość aktywnego odnalezienia się na rynku pracy i przyczynia się do wyjścia poza obszar zagrożony społecznym wykluczeniem. Jest odpowiedzią na lokalne potrzeby rynku pracy oraz występujących tam deficytów zawodowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022