Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Wiśle biegali śladami niedźwiadka [FOTO]

Facebook Twitter

W niedzielę 6 czerwca po raz drugi odbył się Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Piękna pogoda sprzyjała zawodom, gdyż na starcie imprezy stanęło grubo ponad stu uczestników. Najmłodszy miał dwa, a najstarszy trzynaście lat.

Bieg Niedźwiadka w Wiśle. fot. Przemysław Legierski

129 zawodników stanęło na starcie niedźwiadkowego biegu w Wiśle. To o 11 uczestników więcej niż w poprzedniej edycji! Młodzi zawodnicy mieli do pokonania trasy biegu w zależności od wieku.

Start i meta zlokalizowane były w parku Kopczyńskiego i aż miło było popatrzeć na sportowe zmagania dzieciaków, które tego popołudnia zebrały się wokół kamiennych wiślańskich niedźwiadków

– nie ukrywa radości Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu organizującego zawody.

Najmłodsza grupa milusińskich (roczniki 2015 i młodsi) ustawiła się na linii startu w jednej z parkowych alejek, by na przełaj przebiec 150 metrów do mety. W tej grupie najszybsi byli Zosia Juroszek i Szymon Kamiński. Na dystansie 500 metrów rywalizowały dzieci z roczników 2014-2012. Tutaj zwyciężyli Gabriela Bujok i Daniel Pilch. W kolejnej grupie (2011-2010) na dystansie 600 metrów zwyciężyli Amelia Juroszek i Rafał Kędzior. W najstarszej grupie wiekowej rywalizowano na dystansie 1200 metrów. Zwycięzcami tej kategorii zostali Amelia Macieiczek i Sławomir Kędzior.

Dla każdego zawodnika i zawodniczki po ukończonym biegu przygotowany był pamiątkowy, drewniany medal, słodki poczęstunek oraz napoje.  Wśród dzieci, które wzięły udział w imprezie, przede wszystkim były te z Wisły, ale na starcie pojawiły się również dzieciaki z Częstochowy, Krakowa, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej czy Drogomyśla, Pogórza i Istebnej.

Młodych adeptów na trasach biegu dopingowało liczne grono kibiców, składające się w znacznej mierze z rodziców i bliskich. Wśród nich obecny był również burmistrz Tomasz Bujok, Przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski oraz Przewodniczący Komisji Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Sławomir Wantulok. Wręczyli oni również nagrody, dyplomy i statuetki trzem najlepszym w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali dodatkowo maskotki wiślańskiego niedźwiadka.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i cieszę się, że w biegu wzięła udział tak duża grupa dzieci z Wisły

– na gorąco podsumował burmistrz Tomasz Bujok. Całość kwoty z uiszczonych opłat startowych została przekazana na pomoc w leczeniu jednego dziecka z terenu miasta Wisła.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj