Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Wiśle popływasz nie tylko w Wiśle. W mieście otwierają nowe baseny [FOTO]

Facebook Twitter

Wisła w ten weekend otwiera baseny. Po wielu miesiącach budowy wreszcie będzie można wskoczyć do wody. Tym bardziej że pogoda temu sprzyja. Chętnych zapewne brakować nie będzie. Nowa atrakcja ma ruszyć równo z początkiem wakacji.

Nowe baseny powstały w miejscu, gdzie w 1932 roku otwarto „park kąpielowy”, jednak w ostatnich latach obiekt popadał w ruinę. Miasto utworzyło spółkę, która za około 20 milionów złotych z kredytu, wybudowała nowe miejsce do rekreacji.

Tomasz Bujok: Baseny, które są obiektem historycznym, bo to lata 30. budowa. Więc obiekt objęty opieką konserwatora zabytków. Straszyło to już i tutaj aż łezka w oku się kroiła jak ludzie stali i oglądali, mówili, wspominali, jak to korzystali z tego obiektu. Udało się dogadać, udało się przejąć ten teren, bo musieliśmy go wykupić od Stowarzyszenia START, potem zaprojektować, powołać spółkę, skombinować finansowanie.

– mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok.


Do dyspozycji będą dwie niecki, pojawiły się też nowe zjeżdżalnie. W planach jest budowa nowej wieży do skoków.

Tomasz Bujok: Jedna pływacka, druga rekreacyjna z masażami, sztuczną falą, mini parkiem dla dzieci. Do tego cztery bardzo różne zjeżdżalnie, z odrobiną adrenaliny, ale i zjeżdżalnią rodzinną. Oczywiście obiekt wielofunkcyjny, w którym docelowo będzie funkcjonowała restauracja i mam nadzieję, że będzie to tez obiekt całoroczny napojami. Do tego bar z szybkim jedzeniem, napojami.

 Wisła: Runęła wieża. Co z basenami? [WIDEO,FOTO]

Po starym basenie pozostał jedynie budynek, w którym teraz bazę będą mieć ratownicy. Reszta to wszystko nowa infrastruktura. Choć baseny znajdują się tuż za wiślańskim amfiteatrem, to jednak kładka nad Wisłą, która do nich prowadzi, jest w remoncie, na razie trzeba nadrobić trochę kroków i dojść do basenów od strony ulicy Olimpijskiej. Otwarcie basenów w piątek 25 czerwca o godzinie 17.00. Od soboty obiekt zaprasza od godziny 10.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024