Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Wiśle ruszyły stoki. Nocleg na miejscu znajdziemy bez problemu [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Od wczoraj (1.02.) informujemy o tym co się dzieje w Beskidach. To takie najbardziej widoczne złamanie rozporządzenia i obostrzeń nałożonych przez władze. Pełne parkingi, wielu chętnych na zajęcia i warsztaty prowadzone na stokach. To właśnie w ten sposób właściciele stacji narciarskich omijają ograniczenia.

Hotelarze, właściciele pensjonatów nie chcą się wypowiadać. Boją się kontroli. Jednak jak mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik referatu promocji Wisły, telefonów do informacji turystycznej jest sporo. Nie ma też problemów, by tutaj uzyskać informację o wolnych miejscach, które oferują noclegi.

Bardzo dużo telefonów już przez cały weekend było, zwłaszcza do nas do informacji turystycznej. Pytają turyści o to gdzie mogą znaleźć miejsce noclegowe, gdzie mogą zjeść bądź pojeździć na nartach.

Radio 90: Wy kierujecie ich bezpośrednio?

Pracownicy informacji turystycznej udzielają tych informacji, że Wisła jest otwarta, że na stronach na profilach w mediach społecznościowych poszczególnych obiektów można te informacje konkretnie znaleźć. Generalnie jak się poszuka i zadzwoni to bez problemu są w stanie znaleźć ten nocleg w Wiśle.

Część lokali gastronomicznych na najbliższe dni zapowiedziała otwarcie i możliwość konsumpcji w ich wnętrzach. Inni pozostają czynni na dotychczasowych zasadach – kupić można, zjeść na zewnątrz.

Radio 90: Można u państwa zjeść przy stoliku?

Nie można, jedynie na wynos. Ludzie pytają kiedy się otwieramy. A otwieramy się jak pozwolą. Nawet jak nie mamy sali to i tak jest spory ruch, więc nie narzekamy. Turyści są przyzwyczajeni, że kupują i wychodzą. Mogą sobie wejść, zamówić, poczekać, ogrzać się, a później wychodzą..(..). Chcieli by usiąść, każdy się patrzy, żeby usiąść na miejscu, ale nie można, tylko na wynos. Tylko kupują i muszą spożywać na ulicy. Pakujemy wszystko w papierowych pojemnikach.

Radio 90: Trzeba się było przygotować, żeby taką sprzedaż prowadzić?

Wiadomo, trzeba było zakupić więcej plastikowych pojemników, papierowych pudełek, żeby można było zrobić na wynos.

Wśród wielu komentarzy w naszych mediach społecznościowych zdecydowana większość popiera przedsiębiorców z Wisły. Piszecie, że to dobrze że się otwarli.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021