Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Wodzisławiu powstaje Klinika Serca. Kiedy pierwsze przyjęcia pacjentów?

Facebook Twitter

Obiekt powstaje na terenie kompleksu szpitala przy ulicy 26 Marca, a buduje go PAKS - Polsko–Amerykańskie Kliniki Serca. W budynku o powierzchni blisko dwóch i pół tysiąca metrów kwadratowych ma znaleźć się miejsce dla 36 pacjentów.

Dlaczego powstanie Kliniki Serca jest takie ważne? Mówi zastępca dyrektora do spraw lecznictwa wodzisławskiego szpitala, Piotr Grabiec:

Z uwagi na narastającą liczbę osób cierpiących na schorzenia układu krążenia – mam tutaj na myśli głównie zawały mięśnia serca – ułatwi to bezpośrednio leczenie tych pacjentów  i szybką interwencję, która w tego typu schorzeniach jest niezwykle ważna. Każdy pacjent z ostrym zespołem wieńcowym musi w odpowiednim czasie trafić na zabieg.

… a teraz czas dojazdu do wyspecjalizowanej jednostki medycznej znacznie się skróci:

Każda minuta jest ważna, dlatego im bliżej taki ośrodek, tym lepiej dla wszystkich mieszkańców naszego regionu. My, jako lekarze cieszymy się z tego faktu, ponieważ dojazd do tego ośrodka, zarówno ze strony szpitala w Wodzisławiu, jak i w Rydułtowach, będzie zdecydowanie krótszy. Najbliższym ośrodkiem był ośrodek w Raciborzu i w Rybniku. Sytuacja się zmieni i będzie zdecydowanie korzystniejsza dla pacjentów.

Jak dużo osób z chorobami układu krążenia trafia do wodzisławskiego szpitala?

To spora rzesza pacjentów trafiająca do naszych oddziałów, głównie oddziałów chorób wewnętrznych. Mamy teraz bardzo wielu pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, z niewydolnością krążenia i na chwilę obecną zdecydowanie pacjenci ze schorzeniami układu krążenia przeważają wśród populacji, która trafia do naszych oddziałów. Cieszmy się wspólnie z tego rozwiązania, które w tej chwili zostało nam zaoferowane.

Dodajmy, że pierwszy pacjent ma zostać przyjęty do wodzisławskiej Kliniki Serca na początku przyszłego roku. Co ważne klinika będzie starać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, tak by mieszkańcy powiatu mogli korzystać z oferowanych przez nią usług bezpłatnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj