Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Wodzisławiu Śląskim szukają wolontariuszy do punktu szczepień

Facebook Twitter

Oprócz wykwalifikowanego personelu medycznego potrzebni są także wolontariusze. W Radiu 90 mówiliśmy o uruchamianym w Wodzisławiu Śląskim punkcie szczepień powszechnych. Powstaje on przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. 26 Marca 66.

Miasto oprócz służb medycznych czeka także na innych chętnych do pomocy przy organizacji szczepień. Wodzisławski punkt szczepień przeciwko koronawirusowi powodującemu COVID-19, zgodnie z deklaracjami służb medycznych, będzie mógł obsłużyć nawet do tysiąca osób dziennie. Wiele zależy od dostępności preparatów do szczepień.

Chętni do współpracy i pomocy w organizacji sprawnego procesu szczepień mogą zgłaszać się mailowo na rekrutacja@medhouse.pl.

Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, od razu rozpoczęliśmy intensywne starania o uruchomienie punktu szczepień w Wodzisławiu Śląskim. Weszliśmy we współpracę z wojewodą i jego służbami, znaleźliśmy partnera medycznego i odpowiednie miejsce. Teraz dopinamy szczegóły, by jak najszybciej umożliwić mieszkańcom miasta uzyskanie ochrony przed zakażeniem, a zwłaszcza ciężkim przebiegiem. Zdrowie jak zawsze jest dla mnie jednym z najwyższych priorytetów.

– mówi prezydent Mieczysław Kieca, on sam obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku z zakażeniem Covid-19.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021