Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Wodzisławiu Śląskim umorzono podatek dla szpitala

Facebook Twitter

"Umorzenie podatku dla szpitala to nasza cegiełka, która ma pomóc w jego rozwoju" - tak gospodarz Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca tłumaczy swoją decyzję o umorzeniu zaległego podatku wobec miasta.

W sumie umorzono blisko 190 tysięcy złotych. Mówił w porannej rozmowie Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca:

Jest to myślę, w pewien sposób, rutynowa procedura. Dlatego rutynowa, ponieważ od 12 lat dość często jest podejmowana przeze mnie decyzja o umorzeniu podatku. To jest decyzja wszystkich mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, to nie jest prywatna kasa Prezydenta Mieczysława Kiecy, czy Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Natomiast w ten sposób chcemy wspomóc nasz szpital, dołożyć kolejną cegiełkę do jego rozwoju, tak jak ostatnio Rada przekazała dotację na zakup sprzętu medycznego, przedsiębiorcy we wspaniałej akcji zaangażowali się w zakup łóżek. Mamy nadzieję, że to zmobilizuje także naszych parlamentarzystów do większej troski o szpital i poszukiwanie pieniędzy centralnych na konieczne modernizacje. Ta troska jest, natomiast nasz szpital zlokalizowany w dwóch siedzibach – w Wodzisławiu i w Rydułtowach, znając jego stan techniczny, wiadomo, że potrzebuje modernizacji, chociażby kolejnego bloku operacyjnego. To są tak duże środki, których nie przeznaczy samorząd, ani miasta, ani powiatu. Natomiast na pewno parlamentarzyści mają dużo pracy do tego, aby ta służba zdrowia funkcjonowała nie tylko w sensie infrastrukturalnym, bo ja też odbieram dużo sygnałów o kolejkach.

Cała rozmowa TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020