Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W zamian za datki wręczą żonkile. Akcja charytatywna na rzecz żorskiego hospicjum

Facebook Twitter

Żorskie Hospicjum im. Jana Pawła II w niedzielę (19.04.) organizuje kolejną kwestę na rzecz placówki i jej podopiecznych. Wolontariuszy będzie można spotkać w centrum miasta i w pobliżu kościołów pw. Św. Apostołów Filipa i Jakuba, św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Miłosierdzia Bożego.

19 kwietnia w Żorach będzie „Niedzielą Hospicyjną”.

Już w najbliższą niedzielę na ulice miasta wyjdą wolontariusze Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Tego dnia będzie przeprowadzona kwesta na rzecz placówki, a darczyńcy w zamian za datki otrzymają żonkile.

Żonkil to kwiat symbolizujący kruchość naszego życia. To też symbol naszej solidarności z chorymi na nowotwór. – Jesienią zasadziliśmy cebulki żonkili rozpoczynając XII, żorską edycję, Programu „Pola Nadziei”, wiosną chcemy te kwiaty rozdać mieszkańcom. Pragniemy w ten sposób przypomnieć wszystkim o chorych terminalnie, często cierpiących w samotności – mówi Wioleta Kurzydem, koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II”.

Wolontariuszy kwestujących na rzecz hospicjum będzie można spotkać w centrum miasta i w pobliżu kościołów pw. Św. Apostołów Filipa i Jakuba, św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Miłosierdzia Bożego. – Będą ubrani w charakterystyczne żółte koszulki lub kamizelki, a każdy z nich będzie zaopatrzony w identyfikator – dodaje W. Kurzydem.

Co ciekawe, większość kwiatów, które wolontariusze będą rozdawać została przygotowana przez wychowanków przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Żor i okolicznych miejscowości. W akcję włączył się także Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju.

W ubiegłym roku podczas „Niedziel Hospicyjnych”, które odbywały się na placach kościelnych, zebrano ponad 25 tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021