Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Żorach królował blues. Po raz siódmy pobito muzyczny rekord

Facebook Twitter

Przyjechali z gitarami, harmonijkami i innymi instrumentami, by po raz kolejny pobić rekord Żor we wspólnym wykonaniu utworu Tadeusza Nalepy „Oni zaraz przyjdą tu". W sobotni wieczór już po raz siódmy odbył się Żorski a-MOK Bluesowy.

Rozmawialiśmy z uczestnikami festiwalu:

Rekord został pobity, ponad 100 uczestników wykonało utwór. To wyjątkowa integracja muzyków i publiczności- mówi Bogdan Rumiak organizator Żorskiego a-MOKu Bluesowego:

Bogdan Rumiak: Siódmy raz z rzędu bijemy ten rekord. Mamy gitarzystów, instrumentalistów i wokalistów. Z jednej strony traktujemy to jako poważną sprawę, bo jest komisja, która to liczy. Z drugiej strony jest to integracja ludzi. Kultywujemy znanych ludzi. Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca, niedawno była kolejna rocznica jego śmierci. Należy go upamiętniać i o nim mówić, bo to był fajny człowiek.

Na scenie żorskiego MOKU-u zagrał zespół Kiero Grande, Oxana & BR Band oraz Wild Flame. Cieszymy się, że tu jesteśmy, mówiła Oxana Cymbalist ukraińska aktorka oraz piosenkarka. W Żorach towarzyszył jej też ojciec od lat mieszkający w Polsce:

Oxana Cymbalist: To jest bardzo piękne. Dziękuję serdecznie Bogdanowi, że mnie tutaj zaprosił. Jestem tutaj drugi raz, cztery lata temu byłam tutaj ze swoim zespołem. Szkoda, że mój zespół się rozpadł, ale cieszę się, że teraz moim zespołem jest BR Band.

Klimat, ludzie, muzycy, organizatorzy- wszystko to tutaj jest. Nie jestem tu pierwszy raz, w zeszłym roku też graliśmy z BR Band. W tym roku udało mi się ściągnąć tutaj córkę.

Czytaj także:

Zobacz koncert BR Band nagrany specjalnie dla słuchaczy Radia 90:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023