Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Żorach powstanie nowe osiedle. Budowa 600 mieszkań to jeden z pomysłów na inwestycję w przyszłość miasta

Facebook Twitter

Przyszłość w Żorach mają m.in. zapewnić nowe mieszkania czynszowe. Inwestycja planowana przy Alei Zjednoczonej Europy, będzie realizowana przez Zakład Techniki Komunalnej.

Prawie 600 nowych mieszkań powstanie w ramach pierwszego etapu programu „Z przyszłością w Żorach”! Już w 2016 roku planowane jest rozpoczęcie budowy nowego osiedla przy Alei Zjednoczonej Europy. W ramach inwestycji ma powstać sześć bloków i jak zapewniają urzędnicy w Żorach, nie chodzi o zysk. Chcą stworzyć korzystne warunki dla młodych rodzin, a tym samym zatrzymać je w mieście, zapobiegając migracji do innych miejscowości.

Zgodnie z projektami mieszkania będą składały się z jednego do czterech pokoi, a powierzchnia aż 85% z nich wyniesie od 50-60 m2. Lokale będą posiadały pomieszczenia gospodarcze, duży balkon, a na parterze ogródek. Wszystkie budynki wyposażone zostaną w windy, docierające również do kondygnacji podziemnej, w której zlokalizowany będzie podziemny garaż.

Dla rodzin z dziećmi przewidziano też trzy bezpieczne place zabaw. W otoczeniu bloków zaplanowano tylko zieleń i ciągi piesze, a parkingi zewnętrzne będą zlokalizowane jedynie na obrzeżach osiedla. Na całym osiedlu planowane jest też uruchomienie monitoringu.

osiedle2

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2020