Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Żorach wybrano firmy, które dokończą budowę kanalizacji

Facebook Twitter

Prace będą kontynuowane, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Żor podpisało umowy z firmami, które skończą budowę kanalizacji w dzielnicach Rowień i Kleszczów. Przypomnijmy: w ubiegłym roku inwestycja w tych miejscach została wstrzymana, bo dotychczasowi wykonawcy ogłosili upadłość.

Jakie podpisano umowy i ile będzie kosztować dokończenie inwestycji? Na to pytanie odpowiedział nam Michał Pieczonka, prezes PWiK w Żorach:

Musieliśmy wykonać inwentaryzację, przeprowadzić nowe postępowanie związane z wyborem wykonawcy. To wszystko zostało zakończone pomyślnie. W kwietniu zostały podpisane umowy. Na Kleszczów – na kwotę 3 miliony 300 tysięcy. Robota, która do tej pory nie została wykonana, ma się zakończyć w listopadzie. Natomiast w Rowniu prace potrwają aż do stycznia, koszt też jest wyższy – to 5 milionów 500 tysięcy złotych.

Firmy, które wygrały przetargi do tej pory nie współpracowały z żorskim przedsiębiorstwem. To wykonawcy z Sosnowca i Łazisk. Ile pracy przed nimi?

Jeśli chodzi o Rowień, to do wykonania jest zakres powyżej 40% robót podstawowych, które planowaliśmy. Natomiast w Kleszczowie zakres robót to około 25% wartości robót początkowych. Tam do wykonania część prac jest sieciowych, natomiast większość to prace związane z odtworzeniem nawierzchni. W Kleszczowie brakło zakończenia, zaś w Rowniu prowadzone będą roboty po stronie południowej, od ulicy Rybnickiej.

W czasie trwania prac drogi będą przejezdne, zapewniony będzie też dojazd do posesji. Dodajmy, że w pozostałych dzielnicach Żor inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem: kanalizacja powinna być gotowa do października.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj