Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wacławczyk: Promocja opiera się na turystyce, sporcie i kulturze

Facebook Twitter

Dawid Wacławczyk nowym zastępcą prezydenta Raciborza. Jak już wiecie z wiadmości Radia 90, dzisiaj (04.01.) w południe taką informację przekazał dziennikarzom Dariusz Polowy. Wacławczyk zastąpi odwołanego z tego stanowiska Michała Fitę.

Ma 41 lat, jest mieszkańcem Raciborza, posiada wykształcenie wyższe

– tak o swoim zastępcy mówił podczas konferencji prezydent Raciborza.

Wacławczyk ma doświadczenie samorządowe, był radnym miejskim i powiatowym, przez długie lata prowadził firmę związana z organizowaniem wyjazdów turystycznych. Jako zastępca prezydenta będzie odpowiadał m.in. za nadzór nad wydziałami: Rozwoju, Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Lokalowym, Spraw Obywatelskich.

Moja dotychczasowa praca zawodowa oraz służba społeczna i samorządowa pokrywają się z zakresem czekających na mnie obowiązków, bo promocja, kultura i turystyka, kwestie estetyki, dbałość o zabytki, a także ochrona środowiska, myślę że wszyscy który mnie znają, a może też wszyscy, którzy śledzą moją aktywność, wiedzą, że będę zajmował się obszarami, które są moją pasją, są mi bliskie, od wielu lat się w nie angażuje i w których posiadam stosowne doświadczenie.

Rozpoczynam pracę w momencie, kiedy powstaje równolegle nowy wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Powstanie tego wydziału pokazuje rangę promocji miasta, że to nie jest na „dostawkę” doczepiona do innego referatu

– mówi nam Wacławczyk:

W moim odczuciu to właśnie turystyka, sport i kultura, mają być tymi podstawowymi filarami na których ma opierać się promocja. Do rozwiązania jest oczywiście jeszcze kwestia Raciborskiego Centrum Informacji, ja bym chciał żeby to był taki Think Tank turystyczny, który będzie dbał o biznes turystyczny w Raciborzu, natomiast formuła jego funkcjonowania musi zostać przedyskutowana również z radnymi. Na pewno organizacje pozarządowe są naszym wielkim walorem ludzkim. Promocja, w którą można angażować organizacje pozarządowe daje potężne możliwości i jest też tania.

Wacławczyk nadzorować będzie również jednostki miejskie m.in. – Raciborskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, muzeum czy Miejski Zarząd Budynków.

Dawid Wacławczyk zrzekł się rano mandatu radnego powiatowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021