Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wacławczyk: ”W Raciborzu rusza zbiórka dla Tyśmenicy”. Co jest potrzebne?

Facebook Twitter

W raciborskich szkołach podstawowych od wtorku (1.03.) rusza zbiórka dla Tyśmenicy, miasta partnerskiego Raciborza. Władze miasta kontaktowały się z ukraińskim partnerem, by dowiedzieć się co jest potrzebne tam na miejscu.

Na dziś nie są potrzebne ubrania, ale przede wszystkim śpiwory, żywność gotowa bezpośrednio do spożycia i środki higieniczne

– mówił dziś rano Dawid Wacławczyk, zastępca prezydenta Raciborza:

Dawid Wacławczyk: Władze Tyśmenicy przekazały, że to jest potrzebne: śpiwory- apelujemy o to żeby to były nowe albo prawie nieużywane, kalimaty, środki higieniczne różnego rodzaju, od płynów do kąpieli poprzez dezodoranty, pasty, szczoteczki do zębów, podpaski, pampersy, materiały opatrunkowe, żywność w puszkach możliwa do bezpośredniego spożycia, batony, kabanosy, orzechy, bakalie, suszone owoce.

Władze Tyśmenicy czekają też na pontony, agregaty, oraz krótkofalówki. Uruchomimy specjalne konto, gdzie będzie można wpłacać pieniądze na ten cel:

Dawid Wacławczyk: Agregaty prądotwórcze o mocy do 10 kilowatów, profesjonale krótkofalówki z zasięgiem około 10 kilometrów, tam jest używany system motorola i pontony ewakuacyjne (…).Zdajemy sobie sprawę, że ten sprzęt to nie jest coś co każdy ma w domu albo może pójść do najbliższego sklepu i go kupić, dlatego na te potrzeby będzie ogłoszona zbiórka, którą zgodziło się przeprowadzić Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka Tęcza.

Dziś (28.02.) popołudniu ma zostać podany numer konta na który będzie można wpłacać pieniądze.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj