Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacje w czasie koronawirusa – lepiej sprawdź umowę [materiał partnera]

Facebook Twitter

Epidemia koronawirusa, która nęka niemal cały świat i spowodowała, że wielu z nas poczuła strach ze względu na wykupione wakacje oraz widmo ich odwołania. Z tego tekstu dowiesz się, co powinieneś wiedzieć, jeśli wykupiłeś wczasy w ofercie first minute i z czym może wiązać się nagła rezygnacja w kontekście bonusów i zniżek.

Gdzie najlepiej szukać ofert wakacji

W dobie Internetu najlepszym miejscem do znalezienia wymarzonych wakacji są różnego rodzaju porównywarki, które sprawiają, że po wpisaniu kilku informacji Twoim oczom ukazuje się cała lista ofert najbardziej dopasowanych do tego, czego szukasz. Jeśli któraś z nich jest dla Ciebie interesująca, możesz od razu przejść na stronę biura podróży i dokonać zakupu. Nie zapomnij jednak o odpowiedniej ochronie swojego zdrowia i poznaj oferty ubezpieczenia turystycznego w porównywarce (sprawdź https://wakacyjnapolisa.pl/). W obecnej sytuacji to bardzo ważne.

Nikt się tego nie spodziewał

Kiedy kilka miesięcy temu biura podróży sprzedawały wakacje na rok 2020, absolutnie nikt nie spodziewał się tego, co przyniesie nam los. Ludzie kupowali wczasy z dużym wyprzedzeniem, aby skorzystać ze zniżek, bonusów i różnych innych benefitów płynących z wcześniejszych rezerwacji. Dzisiaj jednak elementem naszej rzeczywistości są: zapaść gospodarcza, masowa utrata zatrudnienia oraz zakaz wychodzenia z domu bez ważnej życiowej przyczyny. To wszystko sprawiło, że Polacy przyzwyczaili się do myśli, że w tym roku wakacji nie będzie. Pierwszym odruchem jest więc anulowanie wyjazdu. Nie zawsze jednak jest to najlepszy pomysł, o czym dowiesz się z dalszej części tego tekstu.

Trzymaj się swoich bonusów

Każda oferta wyjazdu kupiona z dużym wyprzedzeniem zawiera w sobie bonusy i korzyści, które znacznie ją uatrakcyjniają. W Twojej umowie może znajdować się zapis, mówiący o tym, że przy rezygnacji wspomniane korzyści przepadają. Co więc zrobić? Najlepszym i wydającym się najrozsądniejszym rozwiązaniem jest przeczekanie. Sytuacja na świecie musi się kiedyś ustabilizować. Pamiętaj, że im bliżej wyjazdu oferta, którą kupiłeś będzie tańsza. Sugerujemy więc odwołanie jej, dopiero gdy cena spadnie. Wtedy biuro podróży zwróci Ci różnicę. Oczywiście, tak się wydarzy tylko w sytuacji, gdy w umowie znajdzie się odpowiedni zapis.

Czy można się zabezpieczyć przez nagłym odwołaniem wyjazdu?

Tak, taką ochronę zazwyczaj oferuje ubezpieczenie turystyczne. Jeśli pomyślałeś o nim wcześniej, to znaczy, że możesz skorzystać z ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie:

https://wakacyjnapolisa.pl/bezpieczna-podroz/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-wyjazdu/

Pamiętaj jednak, że nie każda polisa turystyczna oferuje tego typu ochronę, więc dobrze będzie, jeśli sprawdzisz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy), jak sytuacja wygląda w Twoim przypadku.

Zdrowie jest ważniejsze

Wakacje to istotny moment w życiu każdego z nas, ale ważne jest również to, by chęć wypoczynku nie przesłoniła tego, co jest o wiele ważniejsze, czyli zdrowia. Nie warto ryzykować dalekimi wyjazdami, tylko dlatego, że zapłaciło się na wakacje. Na szczęście większość ofert, może zostać z powodzeniem anulowana, nie generując ogromnych strat finansowych.

Podsumowując koronawirus wpływa na wiele aspektów naszego życia, nawet takich jak wyjazdy wakacyjne. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystko, co złe kiedyś mija i jeden odwołany wyjazd tak naprawdę nie znaczy wiele w kontekście utraconego zdrowia lub – co gorsza – życia. Kieruj się w swoich decyzjach rozsądkiem oraz troską o bezpieczeństwo własne oraz Twoich i bliskich. Na wakacje przyjdzie jeszcze czas. Zanim jednak do nich dojdzie, dowiedz się, co jeszcze należy wiedzieć o ubezpieczeniach turystycznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022