Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacje z wodzisławskim muzeum. Pamiętajcie żeby się zapisać!

Facebook Twitter

Warsztaty, wykłady, ale też rodzinna gra terenowa. Wodzisławskie muzeum zaprasza do siebie w te wakacje. Już 10 lipca spotkanie dla dorosłych mieszkańców zainteresowanych historią Szlaku Jedwabnego.

Fot. wodzislaw-slaski.pl \ M.Giba

To pierwszy z wykładów, drugi 28 sierpnia o tajemniczych „wzgórzach wisielców”, które można znaleźć na terenie całego Śląska, a z których najciekawszym, bo dopiero odkrywanym jest wodzisławskie wzniesienie Galgenberg. Dla dzieci warsztaty witrażu 15 lipca i 12 sierpnia. A w niedzielę, 1 sierpnia, całymi rodzinami będzie można wziąć udział w grze terenowej „Kto, gdzie, kiedy – śladami dawnych wodzisławian”, ulicami Starego Miasta w poszukiwaniu ważnych dla Wodzisławia postaci. Kim oni byli? To na razie tajemnica. Za przejście całej trasy i odkrycie wszystkich postaci czekają nagrody.

Dzieci zapraszamy w czwartki 15 lipca i 12 sierpnia na Warsztaty Witrażu. Wspólnie postaramy się zrobić prace, których tematem będą postacie z legend wodzisławskich. Dowiemy się również czym jest sztuka witrażu oraz gdzie w naszym mieście zobaczymy najpiękniejsze obrazy ze szklanych płytek. Zajęcia odbędą się niezależnie od pogody, w Galerii Muzeum (róg ul. Aptecznej i Styczyńskiego) o godzinie 11:00. Koszt od osoby to 3 zł.

Dorosłych czekają dwa wykłady: w sobotę 10 lipca dr Kasper Hanus – „Między piaskiem a wodą – miasta-oazy Szlaku Jedwabnego w pierwszych wiekach naszej ery”, z kolei w sobotę 28 sierpnia dyrektor wodzisławskiego Muzeum Sławomir Kulpa – „Tajemnice miejsc straceń – Galgenbergi Śląska”. Pierwszy wykład przybliży Słuchaczom świat oaz Szlaku Jedwabnego, w szczególności zaginionych miast pochłoniętych przez piaski środkowoazjatyckiej Pustyni Taklamakan. Drugi opowie o tajemniczych „wzgórzach wisielców”, które można znaleźć na terenie całego Śląska, a których najciekawszym, bo dopiero odkrywanym jest wodzisławskie wzniesienie Galgenberg. Oba wykłady są bezpłatne, odbędą się w sali multimedialnej Dworca Kolejowego (I piętro) o godzinie 17:00.

Rodziny zapraszamy w niedzielę 1 sierpnia od godziny 10:00 na grę terenową „Kto, gdzie, kiedy – śladami dawnych wodzisławian”.

Zapisać można się osobiście, telefonicznie 32 455 25 74 i mailowo edukacja@muzeum.wodzislaw.pl.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj