Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjna oferta Rybnika

Facebook Twitter

26 lipca... środek wakacji! W Radiu 90 podpowiedzi jak spędzić lato w Rybniku. Co zobaczyć? Czego posłuchać? Gdzie pójść? Czas na Twoją Miejscowość, czas na wakacyjny Rybnik.

Marek Pietras z rybnickiego MOSIR-u dzieli imprezy na te, które wybierają osoby aktywne, bo chcą w nich wziąć udział i te atrakcyjne dla kibiców. Dla tych drugich już w ten weekend (28- 29.07.) zawody miniżużla:

Zawody miniżużlowe Gold Trophy, nieoficjalne mistrzostwa świata w miniżużlu, po 7. latach wracają do Rybnika. Przyjadą najlepsi miniżużlowcy, głównie ze Skandynawii, bo to  oni rządzą w tej dyscyplinie. Przypomnę tylko, że 7 lat temu, tuż za podium, czwarty był Kacper Woryna, więc ci ludzie, z tego miniżużla przechodzą do dużego żużla, warto przyjśc zobaczyć, bo impreza zapowiada się bardzo zacnie. Ale w sierpniu jest bardzo wiele imprez, w których można uczestniczyć. Już 6 sierpnia- już po raz drugi- przez Rybnik przejedzie Tour de Pologne (…).

Tego lata po raz pierwsze ulicami Rybnika przejadą rolkarze– zapowiada Marek Pietras z rybnickiego MOSiR-u:

MOSiR ma także plany na wrzesień, posłuchaj:

Informacje o wydarzeniach sportowych w Rybniku znajdziecie TUTAJ!

Jak spędzić wakacje w Rybniku? Propozycji nie brakuje. To między innymi półkolonie, jakie organizują ośrodki kultury. Dom Kultury w Niedobczycach poleca swoje sierpniowe turnusy:

Rozpoczynamy półkolonie już 6 sierpnia, w planie mamy wyjazdy na kąpielisko Ruda, odwiedzimy tężnię w dzielnicy Paruszowiec i pobawimy się na torze rolkowym. Mamy również przewidziany wyjazd do parku rozrywki TwinPigs w Żorach, także do Bielska- Białej, a półkolonie kończymy 18 sierpnia wycieczką do JuraParku w Krasiejowe. Miejsca wyczerpują się bardzo szybko, mamy ostatnie wolne miejsca (…) 

– mówi Dagmara Szojer z Domu Kultury w Niedobczycach. Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

Wakacje z książką? Oczywiście, ale w Rybniku z książką mówioną. W bibliotece głównej od dawna, a od początku tego roku także w 5 filiach biblioteki w dzielnicach: Niedobczyce, Chwałowice, Maroko-Nowiny, Smolna i Boguszowice są do wypożyczenia audiobooki:

– mówi Marzena Oleksy, kierownik filii numer 8 biblioteki publicznej w Rybniku.

Kupujemy wszystkie nowości, jakie się ukazują w Polsce i głównie to teraz są kryminały: Mróz czy Bonda. Płyty ukazują się tak jak się ukazują książki, nie ma dużego opóźnienia. A my staramy się też je zaraz zakupić, żeby były szybko na półce, zresztą tak jak z książkami, z nowościami książkowymi. Nie powiem, że zamiennik, ale to taka inna forma, jeżeli ktoś nie chce czekać a jest płyta, to czemu by nie spróbować? Przynajmniej odsłuchać, a potem zawsze można wrócić do książki, prawda?

Informacje o wydarzeniach w bibliotece TUTAJ!

Wielki namiot cyrkowy stanie przy słynnej kładce w Boguszowicach. To projekt Lato w teatrze i spektakl Pipi Pończoszanka na cyrkowej arenie, a do udziału zaprasza Izabela Karwot, dyrektorka Domu Kultury w Boguszowicach:

Namiot stanie przy słynnej kładce, gdzie już odbyła się impreza łącząca dwie dzielnice- Kolędowy Most. I tam postawimy wielki namiot cyrkowy, gdzie 30 aktorów, będzie wystawiało spektakl o Pipi (…).

Pipi Pończoszanka w Boguszowicach w środę 8 sierpnia o 18.00, warsztaty dzień wcześniej.

Boguszowice mają wiele urokliwych podwórek i właśnie na podwórka w sierpniu wkroczą animatorzy – zapowiada Izabela Karwot, dyrektorka boguszowickiego Domu Kultury:

A piękne podwórko jest także przy Domu Kultury w Boguszowicach, wyszykowane wspólnymi siłami w ubiegłym roku, teraz służy jako miejsce wakacyjnych spotkań. To jest nasza baza- mówi Karwot:

A jak ktoś ma ochotę na wyjazd z miasta? Dom Kultury w Boguszowiach przygotował 3 wycieczki i to już w najbliższych dniach: 30 i 31 lipca, a potem 2 sierpnia:

O wszystkich wydarzeniach w Domu Kultury w Boguszowicach TUTAJ!

W Niewiadomiu w miniony weekend było głośno: na Motorockowisko zjechały motory, ostro zagrały rockowe zespoły. Teraz jest czas na wyciszenie i zwiedzenie proponowanych przez Industrialne Centrum Kultury wystaw– zaprasza dyrektorka centrum Kamila Paradowska:

Dom Kultury w Niewiadomiu jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00, Zabytkowa Kopalnia Ignacy 7 dni w tygodni od 8.00 do 18.00.

A Kopalnia Ignacy to nie tylko wystawa, to także wieża widokowa i maszyna parowa. Z wieży rozciąga się wspaniały widok- zachęca Kamila Paradowska, dyrektor Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku- Niewiadomiu:

Najbliższe wydarzenia w Industrialnym Centrum Kultury? W Niewiadomiu już jutro (27.07.) wspólne oglądanie zaćmienia księżyca:

O 19.00 mamy przewidzianą prelekcję specjalisty od zaćmień księżyca, o 20.00 obserwacja, myślę, że będzie to fajne wydarzenie, dlatego, że udało nam się pozyskać entuzjastów, którzy przywiozą swoje lunety. 11 sierpnia zapraszamy na piknik strażacki Fojermany na Hoymie a 1 września nasza sztandarowa i flagowa impreza- Hoym Industry Fest!

Wszystkie informacje o wydarzeniach w Industrialnym Centrum Kultury w Niewiadomiu TUTAJ!

„Kino na leżakach”. Dom Kultury Chwałowice proponuje letni czas spędzić oglądając filmy. Produkcje w czasie wakacji wyświetlane są w plenerze w Parku Górnika za Domem Kultury Chwałowice o godz. 21.00. Najbliższy seans już jutro (27.07.). Film opowiada o dorastaniu na wakacjach, próbie przetrwania wśród dorosłych….- czytamy na stronie Domu Kultury w Chwałowicach. A jak już tam będziecie, to zobaczcie wystawy: Macieja Szymanowicza pod tytułem „Różne ilustracje” czy zdjęcia lalek na ekspozycji „Monalli dolls – lalki z pasji i miłości”.

Więcej o wydarzeniach w Chwałowicach TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj