Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjne Kadry na cieszyńskim rynku. Jakie filmy zobaczymy w najbliższy piątek (24.07.)? [WIDEO]

Facebook Twitter

Wakacyjne Kadry 2020 trwają w Cieszynie. W najbliższy piątek (24.07.) w ramach festiwalu oprócz głównego seansu, filmu "Oficer i szpieg", w ramach współpracy z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym projekcja filmu "Można Panikować". Tym razem filmowy wieczór na cieszyńskim Rynku zacznie się już o 20.30!

20.30 „Można panikować”, reż. Jonathan L. Ramsey
(Polska, 2020)

„Można panikować” to przepełniony nostalgią portret 62-letniego fizyka atmosferycznego, prof. Szymona Malinowskiego. Profesor zajmuje się zjawiskami prowadzającymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu. Szymon, który przez całe życie zawodowe edukował innych, jest ukazany w momencie kiedy musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia. Ostrzeżenie o katastrofie klimatycznej w Polsce, gdzie brakuje edukacji na temat zmian klimatycznych, prof. Szymon Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, realizuje własną misję – ostrzega przed zbliżającą się katastrofą klimatyczną, której nadejście spędza mu sen z powiek. Los Ziemi jest w naszych rękach! Poznaj prof. Szymona Malinowskiego.

21.30 „Oficer i szpieg”, reż. Roman Polański
(Francja/Włochy, 2019, 132 min. od 15 lat)

„Oficer i szpieg” opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

Przypomnijmy, że Wakacyjne Kadry 2020 – to dwa miesiące z filmowymi hitami wyświetlanymi na dużym ekranie we wspaniałym klimacie cieszyńskiej starówki. W tym roku „Dom Narodowy” – COK w ramach festiwalu zaprasza też na wyjątkowe, sobotnie spotkania muzyczne! Kameralne koncerty będą odbywały się co tydzień w różnych, często zupełnie niespodziewanych zakamarkach Cieszyna! I tak w sobotę (25.07.) o godzinie 19.00 na Skwerze Ireny Sendlerowej, wystąpi duet Miss Aicha & Zbiggie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj