Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjne Kadry w Cieszynie: Spotkanie z twórcami filmu „Legiony” [WIDEO]

Facebook Twitter

W Cieszynie trwa 15. edycja Festiwalu Wakacyjne Kadry. Organizator Festiwalu Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK zaprasza na spotkanie z twórcami filmu "Legiony", reżyserem Dariuszem Gajewskim, odtwórczynią głównej roli żeńskiej Wiktorią Wolańska oraz Angeliką Kurowską, która w filmie zagrała Anielę.

Spotkanie odbędzie się w piątek 7 sierpnia o godzinie 19.30 w Sali Widowiskowej Domu Narodowego w Cieszynie. Będzie ono zorganizowane zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Liczba uczestników wydarzenia będzie ograniczona do 70 osób.

Po spotkaniu z twórcami w ramach Festiwalu na cieszyńskim rynku odbędzie się projekcja filmu „Legiony” o godzinie 21.30.

Legiony, reż. Dariusz Gajewski (Polska 2019 139 min. od 13 lat)

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie kręconym m.in. w Cieszynie, jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj