Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjne remonty dróg w Gorzycach

Facebook Twitter

W sumie przez gminę przebiega około 250 kilometrów różnych tras: krajowych, powiatowych czy dróg lokalnych. W tej chwili trwają zaawansowane prace na ulicy Zamkowej, na odcinku około kilometra droga jest całkowicie przebudowywana.

Monika Sokołowska rozmawiała z Danielem Jakubczykiem, wójtem Gorzyc.

Na odcinku ponad 400 metrów, a więc na połowie, jesteśmy już po korytowaniu, po położeniu podbudowy. Droga jest w tej chwili zamknięta, mam nadzieję, że roboty zakończą się- bo do tego obligują nas podpisane umowy- jeszcze w tym roku: październik, listopad. Jeżeli chodzi o ulicę Zamkową, ulica bardzo ważna, bo bardzo duży ośrodek lecznictwa odwykowego i zakład opiekuńczo- leczniczy,  ale także mocno powiększająca się zabudowa. Dla mnie ważne, że także udało się włożyć kanalizację sanitarną, więc przy okazji przebudowy, modernizacji tej drogi- gdzie zmodernizowana jest kanalizacji deszczowa- mieszkańcy będą mieli możliwość podłączenia się do kanalizacji sanitarnej.

Drogowcy pracują też na ulicy Raciborskiej, remontowany odcinek został całkowicie zamknięty dla ruchu:

Na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową, na wysokości szkoły w Gorzycach, aż do przepustu za niewielkim parkiem, przed ulica Kolejową w Osinach, to odcinek około 1360 metrów, konieczność wymiany niewielkiego obiektu inżynieryjnego- mostka- spowodowała, że droga jest w tej chwili zamknięta dla ruchu. Wyznaczono oczywiście objazdy. Prace przebiegają planowo, kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość, ale mam nadzieję, że efekt będzie zadowalający a być może przerośnie nasze oczekiwania, bo powstanie zarówno chodnik, powstanie ścieżka rowerowa, o którą proszą rowerzyści i powstanie porządna droga na odcinku prawie 1300 metrów.

Koniec prac na tym odcinku planowany jest jeszcze na ten rok. Zostały złożone także wnioski o dofinansowanie remontu kolejnego fragmentu tej ulicy: od Osin do Bełsznicy. Władze Gorzyc liczą, że uda się zmodernizować tę trasę w latach 2021-2022.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022