Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjne Tai Chi w Parku Zdrojowym. W sobotę o 15.00

Facebook Twitter

To jest propozycja dla młodzieży oraz osób dorosłych. W sobotę (24.07.) o godzinie 15.00 będzie można spróbować chińskiej gimnastyki pod kierunkiem doświadczonych instruktorów.

Chińska gimnastyka Tai Chi wywodzi się z takich systemów filozoficznych, które widzą człowieka i świat jako dynamiczne całości nie oddzielając ciała od umysłu a człowieka od jego środowiska życia. Efekt zdrowotny Tai Chi chuan polega na tym, że dzięki powolnym, harmonijnym ruchom wykonywanym w stanie maksymalnego rozluźnienia pobudzamy naturalne krążenie energii życiowej w organizmie.

– czytamy w zaproszeniu.

Prowadzenie:

Jolanta Gisman-Stoch

Od wielu lat Ćwiczy Tai Chi styl Yang w szkole Tai Chi Chuan . Równocześnie jest nauczycielem akademickim i nauczycielem sztuki. Jej zainteresowania i praktyka obejmują holistyczną pedagogikę, twórczość, samorozwój, doświadczenie bezpośrednie, terapię i edukację artystyczną. Jest współautorką książki : Malcolm Ross with Jolanta Gisman-Stoch „Cultivating Arts in Education and Therapy” Routhledge, London 2011. Książka jest propozycją spojrzenia na proces twórczy z perspektywy zarówno myśli europejskiej jak i chińskiej teorii pięciu przemian. Jolanta Gisman – Stch prowadzi zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Wiaczesław Malcew

Od 1977 roku ćwiczył karate następnie różne style kung-fu, między innymi „Długą pięść” i styl „Pijanego” pod kierownictwem chińskich mistrzów. Pod koniec lat 80 spotkał swojego nauczyciela Tai Chi Chuan i zostałem zauroczony tą sztuką. Ćwiczy styl „Yang”, który uprawia do dziś. W 1990 roku po ukończeniu Uniwersytetu w Sankt Petersburgu razem z żoną, przeprowadził się do Polski. Tu już kontynuował szkolenie pod opieką założyciela międzynarodowej Akademii Sztuk Walki, Mistrza Yang Jwing Minga.

W razie niepogody zajęcia zostaną przeniesione od Domu Zdrojowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj