Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjny bilet na komunikację w pow. wodzisławskim

Facebook Twitter

Wakacyjny bilet na komunikację w powiecie wodzisławskim. Ma kosztować mniej niż 30 zł, na drogi wyjedzie też cyklobus, czyli autobus z przyczepą rowerową.

Najcieplejsze Miejsce na Ziemi
Po koncertach będzie można wrócić do domu autobusem /fot. powiatwodzislawski.pl

Wakacyjny bilet

Za 29,99 zł będzie można jeździć dowolną ilość razy na wszystkich 8 uruchamianych w wakacje liniach, w okresie od 24 czerwca aż do 3 września. Skorzystanie z ulgi będzie możliwe po zakupie karty elektronicznej w jednej z kas w Wodzisławiu Śl., Jastrzębiu-Zdroju lub Raciborzu. Natomiast bezpłatnie całe wakacje mogą podróżować uczniowie, którzy wykupili bilet miesięczny na czerwiec. Wystarczy w jednej z kas doładować posiadaną kartę.

Od niedzieli 25 czerwca będzie kursował cyklobus. W rozkładzie jazdy zobaczymy go w weekendy oraz święta, na linii 38 Wodzisław – Gołkowice. Będzie nim można dojechać na „Żelazny Szlak Rowerowy”.

Już od niedzieli 25 czerwca rusza cyklobus, czyli autobus z przyczepą rowerową. Będzie kursował w okresie wakacji w każdą sobotę i niedzielę oraz święta na linii 38 Wodzisław – Gołkowice. Będzie nim można dojechać na „Żelazny Szlak Rowerowy” rozpoczynający się w Godowie i wrócić z powrotem. Przewóz roweru będzie kosztować tylko dodatkową złotówkę (w sumie bilet weekendowy dla pasażera z rowerem kosztować będzie tylko 3 zł).

Fot. powiatwodzislawski.pl

Od 25 czerwca nastąpią także wakacyjne korekty rozkładu jazdy. Jedną z nowości będą nowe kursy weekendowe: w soboty i niedziele na linii 38 Wodzisław Śl. – Skrzyszów – Gołkowice oraz tylko w soboty na linii 33 Wodzisław Śl. – Gorzyce DPS – Odra.

Ponadto nieznacznie zmieni trasę autobus linii 42 Wodzisław – Nieboczowy – Buków, który w Syryni będzie kursować ulicami 3 Maja i Poprzeczną (usytuowane tam będą nowe przystanki).

Po raz pierwszy w wakacje pojadą także autobusy linii 44 Gorzyce – Rogów – Rydułtowy.

Natomiast po zakończeniu remontu drogi w Bełsznicy na linii 34 Wodzisław Śl. – Bluszczów oraz linii 44 Gorzyce – Rydułtowy uruchomiony zostanie nowy przystanek – Bełsznica Raciborska Stawowa. W nowym roku szkolnym będą mogli z niego korzystać uczniowie dojeżdżający do szkoły podstawowej w Rogowie, bowiem autobus linii 34 krótko przed pierwszą lekcją podwoził będzie dzieci bezpośrednio pod szkołę na nowy przystanek przy ulicy Szkolnej.

Ceny przejazdów pozostają w większości bez zmian, jednak drobne korekty ucieszą posiadaczy czworonogów, które będzie można przewozić za darmo.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024