Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakaty dla mamy i taty. „Rybnickie bajtle” potrzebują opieki

Facebook Twitter

Rybnickie bajtle potrzebują opieki. "Bycie rodziną zastępczą to ogromne wyzwanie"- mówi poranny gość Radia 90 Arkadiusz Andrzejewski, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku.

Rybnickie bajtle
Arkadiusz Andrzejewski, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku

„Rybnickie bajtle” potrzebują opieki

Rusza kampania „Rybnickie bajtle”, która ma promować rodzicielstwo zastępcze:

Arkadiusz Andrzejewski: Mamy problemy czasami z własnymi dziećmi, a co dopiero z dzieckiem, które dopiero poznajemy i które tak naprawdę trafiło do nas, dlatego że nie mogło się wychowywać we własnym środowisku i zostało wyrwane ze środowiska tak naprawdę, z którego nie do końca chciało też odejść. Więc tutaj jest zawsze taki element docierania. Natomiast jeżeli chodzi o system wsparcia, to staramy się go jak najbardziej rozbudowywać. Realizowaliśmy tutaj w Rybniku dwa takie duże projekty Rybnicka Akademia Rodziny, gdzie udało nam się przeprowadzać i terapię dla dzieci, gdzie udało nam się prowadzić grupy wsparcia. To wszystko jeszcze działo się w czasach pandemii. Jak ktoś miał jedno czy dwoje dzieci w czasie edukacji zdalnej, to pół biedy, ale jeżeli mówiliśmy o rodzinnym domu dziecka, gdzie była ósemka dzieci, to czasami to był po prostu koszmar.

W każdy piątek maja w halo!Rybnik, od 12.00 do 18.00 będzie można porozmawiać o rodzinach zastępczych:

Arkadiusz Andrzejewski: Zapraszamy tam bardzo serdecznie osoby zainteresowane. Będzie można porozmawiać z pracownikami ośrodka, z rodzinami zastępczymi, ale dodatkowo jeszcze mamy kilka innych fajnych rzeczy, które się będą działy. Ogłosiliśmy konkurs plastyczny w szkołach, organizujemy taką konferencję, będziemy 26 maja organizowali takie przedsięwzięcie na kampusie, gdzie też chcemy pokazać trochę fajnych rzeczy, które się dzieją w rodzinach zastępczych i zachęcić rybniczan do tego, żeby wsparli „Rybnickie Bajtle”.

O rodzinach zastępczych trzeba mówić nie tylko w kontekście tragedii, czy złych wydarzeń, do jakich dochodzi w pieczy:

Arkadiusz Andrzejewski: Powołaliśmy taki zespół do spraw promocji i budowania pozytywnego wizerunku rodzin zastępczych, dlatego że jeżeli cokolwiek się dzieje złego, to media są pierwsze. Tutaj ukłon wielki w stronę państwa, dlatego że dzisiejsze zaproszenie jest jednak też dowodem na to, że nie tylko pokazuje się te trudne obszary gdzieś tam występujące w pieczy, ale również to, co jest bardzo pozytywne i to, że rodziny zastępcze odwalają kawał ciężkiej, porządnej pracy, jeżeli chodzi o opiekę i wychowanie dzieci.

Spotkanie przy kawie z rodziną zastępczą w halo!Rybnik już dziś (5.05) OD 12.00 DO 18.00


Cała rozmowa na temat pieczy zastępczej do zobaczenia TUTAJ, porannym gościem Radia 90 był Arkadiusz Andrzejewski, dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj