Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Waldemar Malicki wystąpi w Wodzisławiu

Facebook Twitter

"Naga prawda o klasyce..." to tytuł koncertu Waldemara Malickiego, który wystąpi w niedzielę (21.04.) w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, bilety na to wydarzenie dostępne są w kasie WCK w cenie 50 zł.

Waldemar Malicki – polski pianista i satyryk. Urodził się w Lublinie i tamże uczęszczał do V Liceum Ogólnokształcącego do klasy o profilu humanistycznym. W roku 1982 ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wydał 38 płyt i otrzymał 3 nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki. Pianista występował podczas wielu festiwali, m.in. podczas Warszawskiej Jesieni, Wratislavia Cantans, Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie. Jest założycielem kwintetu wykonującego tanga Astora Piazzolli. Był prezesem Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego. Od kwietnia 2008 roku Członek Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. W latach 90. współtworzył telewizyjny cykl dokumentalny pt. Wszystko jest muzyką, którego był prowadzącym i autorem scenariusza.

Wspólnie z reżyserem Jackiem Kęcikiem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem kieruje projektem Filharmonia Dowcipu, łączącym muzykę orkiestrową (w znacznej mierze poważną) z kabaretem. W roku 2009 Filharmonia i osobiście Malicki nawiązali bliską współpracę z Zenonem Laskowikiem i jego grupą Kabareciarnia. Zaowocowało to serią wspólnych koncertów oraz emitowanym w TVP2 programem Laskowik & Malicki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020