Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Walentynki w rytmie reggae

Facebook Twitter

14 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie wystąpi grupa Roots Rockets. Koncert zaplanowano na godzinę 18.00. Każdy kto zdecyduje się spędzić Święto Zakochanych wspólnie z MOK-iem w Radlinie weźmie też udział w losowaniu nagród.

Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie, założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobaniec, początkowo pod nazwą Tybet. Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zespołu zmieniał się. Dopiero w kwietniu 2012 roku skład się ustabilizował i kończył prace nad debiutancką płytą. Nagranie krążka zespół wygrał jesienią 2011 roku na drugim nowosądeckim Festiwalu Treffowisko poświęconemu pamięci Mateusza Wawrzyniaka. Wygrana otworzyła przed zespołem możliwość nagrania profesjonalnej płyty w „Pozytywnym Studio”.

W międzyczasie zespół koncertował między innymi: w klubach we Wrocławiu, Krakowie, Bielsku-Białej i wielu innych miastach Polski, występował także jako support dla zespołów takich jak Izrael, Bakshish. Czerwiec 2012 roku przyniósł kapeli pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy. Debiutancki album „RRewolucja” został wydany 11 maja 2013 roku.

Zespół jest laureatem I miejsca Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka organizowanego podczas Festiwalu Reggae Na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim oraz zdobył III miejsce w finale Festiwalu Muzycznego im Ryśka Riedla.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj