Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Walizkę pełną farmaceutyków przechwycono na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach [WIDEO]

Facebook Twitter

Hormony i sterydy w strefie "Nic do zgłoszenia" na lotnisku w Pyrzowicach. Bagaż turysty powracającego z Turcji był wypełniony środkami medycznymi. Podczas odprawy pasażerów, na katowickim lotnisku celnicy wytypowali do kontroli jeden z bagaży.

Podejrzenia mundurowych wzbudziła jego zawartość podczas prześwietlania walizek. Podróżny odebrał swój bagaż i skierował do przejścia zieloną linią „Nic do zgłoszenia”. W wyniku rewizji okazało się, że jego podróżna torba była wypełniona produktami farmaceutycznymi, na przywóz których podróżny nie miał pozwolenia. W czasie przeszukania znaleziono ponad 800 tabletek oraz 99 preparatów do wstrzykiwania.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymane produkty farmaceutyczne to preparaty hormonalne i sterydowe. Import leków bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo przeciwko Prawo Farmaceutycznemu. Jak się okazuje wracający z wakacji bardzo często „jako pamiątkę” przywożą kilogramy niebezpiecznych dla zdrowia i zakazanych w Polsce anabolików oraz leków hormonalnych. Turyści zwykle tłumaczą się nieznajomością przepisów dotyczących przywozu leków na własne potrzeby. Zapominają również o tym, że niektóre leki powinny być przechowywane w specjalnych warunkach np. niskich temperaturach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj