Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Walka o podwyżki. Czy do pracowników administracji sądowej dołączą także pracownicy prokuratur?

Facebook Twitter

"Zasięg protestu się rozszerza o kolejne sądy" - pisze do nas słuchacz, pracownik Sądu Okręgowego w Gliwicach i dodaje, że od dziś (13.12.) w pracy nie pojawiła się większość pracowników, jutro (14.12.) ma dołączyć reszta. W ten sposób- biorąc zwolnienia lekarskie- administracja sądowa walczy o podwyżki, to akcja w całym kraju, także w naszym regionie.

Według najnowszych danych w rybnickim Sądzie Okręgowym nie było dzisiaj (13.12.) 20 na 49 pracowników, blisko 50 % frekwencja była w Sądzie Rejonowym.

Z kolei pracownicy wodzisławskiego sądu pikietowali wczoraj (12.12.) skandując hasła: „Nie pracuję za dziękuję” czy „Dość pracy za grosze”.

Dziś pojawiło się też pytanie: czy do pracowników administracji sądowej dołączą także pracownicy prokuratur. Oni też rozpoczęli walkę o podwyżki płac. Nasze wynagrodzenie to około 1/5 pensji prokuratora- czytamy w liście podpisanym przez pracowników sekretariatu Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu i w Wodzisławiu Śląskim. Swoją akcję protestacyjną zapowiedzieli na 20 grudnia, to czwartek za tydzień.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj